Новини » Економіка 16 квітня, 2019, 11:08
Газпром» заявив, що відновив закупівлю туркменського газу після трирічної перерви
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російський «Газпром» заявляє, що відновив імпорт газу з Туркменістану, припинений три роки тому.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомив 15 квітня речник державної компанії Росії Сергій Купріянов, «постачання відбувається». Це підтвердила і державна газова компанія Туркменістану.

Наразі невідомо, які об’єми газу має намір закупити Росія і за якою ціною.

Про намір відновити закупівлі газу в Туркменістану минулого року повідомив голова газової компанії Росії Олексій Міллер.

Росія раніше була головним імпортером туркменського газу, поки після 2010-го її місце не зайняв Китай. Порівняно дешевий імпорт газу з Туркменістану й інших країн Центральної Азії дозволив Росії збільшити свій експорт до Європи.

У січні 2016 року «Газпром» припинив купувати природний газ у Туркменістану. У «Туркменгазі» тоді пояснили це рішення змінами «кон’юнктури на міжнародному газовому ринку», а також «окремими економічними і фінансовими питаннями».

До цього «Газпром» щорічно купував близько 11 мільярдів кубометрів туркменського природного газу. У липні 2015 року міністерство нафти і газу Туркменістану повідомило, що Росія в 2015 році не оплатила ці поставки через «тривалу глобальну економічну кризу і економічні санкції».

Туркменістан є найбільшим після Росії експортером газу на території колишнього СРСР.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 06:40 :10