Новини » Світ 16 квітня, 2019, 13:18
До пожежі Собор Паризької Богоматері мали реконструювати за €150 мільйонів
Наслідки пожежі в Соборі Паризької Богоматері у Парижі, Франція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Наслідки пожежі в Соборі Паризької Богоматері у Парижі, Франція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

До пожежі планова реконструкція собору Паризькою Богоматері оцінювалася у 150 млн євро.

Про це заявляють у благодійному фонді «Друзі Нотр-Дам де Парі», створеному у 2016 році для акумулювання коштів на реконструкцію собору, повідомляє Укрінформ.

«Міністерство культури за результатами аудиту 2014 року дійшло висновків, що собор потребує ремонту. Загальні витрати на реставрацію Нотр-Дам де Парі оцінювалися у близько 150 млн євро. Ці оцінки включають головну інфраструктуру, а також інші архітектурні й культурні скарби. В ідеалі, реконструкція мала бути завершена за п’ять років, або щонайбільше за п’ятнадцять», – заявили у фонді.

Як відзначається, з державного бюджету Франція на реконструкцію собору нині спроможна виділити близько 2 млн євро на рік та 4 млн євро упродовж наступних 10 років.

Відтак, представники релігійної громади Церква Парижа вирішили збирати кошти на відновлення собору у рамках започаткованого у жовтні 2016 року проекту «Друзів Нотр-Дам де Парі».

Нагадаємо, вчора, 15 квітня, у центрі Парижа спалахнув Собор Паризької Богоматері. Вогонь знищив шпиль та більшість покрівлі даху. Попри це, від повної руйнації храм врятували пожежники, які працювали цілу ніч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 13:47 :44