live

Чи справді люди стають більш щасливими після 40 років, – дослідження

Фото: pixabay.com

Чи справді люди стають більш щасливими після 40 років? Як виявилося, це здебільшого залежить від дітей та грошей.

Можна почути: «Життя починається після сорока». Вважається, що роки напруженої роботи винагороджуються меншим стресом та кращою оплатою; діти стають більш самостійними; і, якщо пощастить, здоров’я також нівроку. Як видається, дослідження також свідчать на користь цієї точки зору, – пише видання The Economist.

Центр дослідження громадської думки «Інститут Ґеллапа» попросив людей у ​​158 країнах оцінити задоволеність своїм життям за шкалою від 0 до 10 балів. Дані свідчать про те, що щастя людей, віком 15-19 років, у 2016-2018 роках становило у середньому 5,35 бали. Далі виникає депресія. До 35-39 років середня самооцінка щастя падає до 5,09 балів. Щойно людям виповнюється 40 років, депресія відступає. У віці 70 років відчуття щастя зростає у середньому до 5,58 балів.

Проте, модель задоволеності своїм життям відрізняється залежно від країни. Оцінка щастя у колишніх радянських державах помітно знижується з віком респондента. Серед чоловіків у Індії рівень щастя підвищується до середнього віку та знижується з настанням старості. Коли індійські чоловіки досягають 70-ти років, вони є одними з найменш щасливих людей у світі. Натомість, американки у віці 70 років та старше є найщасливішою категорією людей у ​​світі, із задоволенням життям близько 7,5 бала.

Дослідження щастя, проведене у 2012 році, серед австралійців, британців та німців у період між 1980 та 2010 роками, показало, що оцінка щастя була однаковою у віці від 20 до 55 років, потім до 75-річного віку зростала, оскільки люди насолоджувалися життям без стресу, а далі різко знижувалася, оскільки їхнє здоров’я погіршилося. Інше дослідження, опубліковане у 2015 році, стверджує, що щастя – це проста функція життєвої сили та емоційної зрілості: емоційна зрілість з віком зростає, натомість життєва сила падає.

Діти також відіграють свою роль. Нещодавні дані свідчать про те, що діти збільшують щастя європейських батьків, особливо протягом перших десяти років свого життя. Однак, батьки стають менш щасливими, якщо наявність дітей призводить до фінансових труднощів. Звідси випливає, що щастя повертається до батьків, які матеріально не вельми добре стоять, коли їхні діти стають фінансово незалежними, проте, зменшується для тих батьків, достаток яких високий. Якщо ж життя починається в 40, то причиною цього можуть бути як гроші, так і діти.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...
Loading...
Loading...