Новини » Суспільство 16 квітня, 2019, 22:02
Через дефіцит Фонду соцстрахування українцям масово затримують виплати за лікарняними листками
ZIK
ZIK

Користувачі соціальних мереж масово скаржаться на затримки виплат за лікарняними. Кажуть: грошей не бачили хто місяць, а хто і два.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Листок непрацездатності або, як кажуть у народі, лікарняний видається працівнику, який захворів, аби той підтвердив свою відсутність на роботі. А згодом отримав відшкодування за пропущені дні.

«Причиною може бути, наприклад, підвищена температура, кашель. Ну і інструментальні методи дослідження – аналіз крові, сечі, флюорографія. І згідно з всіма цими параметрами ми відкриваємо листок непрацездатності», – пояснює сімейний лікар Михайло Онопрійчук.

Із цим листком працівник іде до свого роботодавця. На підприємстві мають підрахувати обсяг страхових збитків і передати документи до Фонду соціального страхування, який їх оплатить.

«Фонд якісно перевіряє все, що нарахував роботодавець, аби запобігти будь-яким помилкам. Тільки тоді може бути здійснено фінансування», – розповідає заступник начальника управління страхових виплат Фонду соцстрахування Анна Харченко.

Утім зараз із цим виникли певні труднощі. Фонд накопичив борги, тож вчасно розраховуватися не в змозі. Профспілки пояснюють це тим, що роботодавці несумлінно сплачують внески за своїх працівників. А саме з цих надходжень і мають здійснюватися виплати.

«Кожного дня роботодавці перераховують Єдиний внесок за своїх найманих працівників. Вони потрапляють на єдиний рахунок казначейства, який його в автоматичному режимі ділить на три фонди. Бізнес розслабився і вирішив накопичувати борги по сплаті Єдиного внеску. Фонд недоотримав понад мільярд гривень, і саме на цю суму в нього заборгованість», – пояснила експерт із питань соцстрахування Федерації профспілок Юлія Савченко.

Питання із затримкою виплат взялися розглядати у профільному парламентському комітеті. Утім за годину обговорень рішення так і не знайшли. Міністерству соціальної політики дали місяць для розв’язання проблеми. Зокрема доручили знайти альтернативні джерела фінансування фонду або ініціювати для нього позику.

Нагадаємо, у Федерації профспілок України заявили, що дефіцит Фонду соціального страхування провокує саме Міністерство соціальної політики.

Ганна Безугла, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 16:59 :29