Новини » Політика 16 квітня, 2019, 19:36
«1+1» позивається до Президента Порошенка

Телерадіокомпанія «Студія 1+1» подала позовну заяву у Печерський райсуд Києва до Президента України Петра Порошенка і Видавничого дому «Медіа-ДК» (видання «Новое время») з вимогою спростувати недостовірну інформацію та відшкодувати моральну шкоду.

Про це повідомляє прес-служба «1+1».

За її даними, позов подано 16 квітня.

Компанія оцінила моральну шкоду в 1 мільйон гривень, який, у разі виграшу справи, обіцяє перерахувати у фонд допомоги армії «Повернись живим».

Зокрема, у своєму позові медіагрупа просить суд визнати недостовірними та такими, що порушують ділову репутацію, низку інформаційних повідомлень, які Порошенко поширив на своїй сторінці у Facebook, а також озвучив «на зібранні громадян», а Видавничий дім «Медіа-ДК» поширив на сайті «Новое время».

«1+1» вимагає забезпечити спростування цих заяв протягом 7 днів від дня набрання судовим рішенням законної сили, а також стягнути з Порошенка відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 мільйон гривень.

На переконання медіагрупи, ця інформація «створює в українців хибне уявлення, що інформаційна діяльність телеканалу носить негативний, необ’єктивний та упереджений характер і, ймовірно, пов’язана з порушеннями закону, оскільки на медіа, зі слів президента, чинить вплив і тиск власник телеканалу (Ігор Коломойський), який, «оголосив війну державі», тобто шкодить всім громадянам України».

Йдеться про такі висловлювання Президента України:

- «Що б про мене не говорили залякані Коломойським працівники «1+1» – нічого спільного з правдою це не має»;

- «Головним інструментом поширення неправди протягом останніх місяців, як не прикро, став «1+1». Цей телеканал перетворився на покірного виконавця політичних замовлень свого власника»;

- «І це стало причиною інформаційної війни, яку власник «плюсів» розв’язав проти держави. Не стидаються уже цілими шматками дублювати фейки з російських каналів – просто переписуючи і ретранслюючи, хіба що єдине, що вони роблять – перекладають українською. І що б про мене не говорили залякані Коломойським працівники цього каналу, знайте – нічого спільного з правдою і нічого спільного навіть з подібного до чесної журналістики це не має»;

- «І нічого спільного з журналістикою діяльність цього каналу зараз точно не має».

«Хочемо зазначити, що поширена інформація не відповідає дійсності», – наголосили в медіагрупі.

Там підкреслили, що свою діяльність «1+1 медіа» здійснює законно, а також керуючись редакційним статутом, який передбачає, що її власник не має права втручатися у творчу діяльність, а телеканал «1+1» не має жодних зобов’язань перед політичними партіями та окремими політиками.

«Під час виборчих кампаній телеканал не віддає переваги жодній політичній силі, дотримуючись принципу рівних можливостей та паритетності. Працівники телеканалу «1+1» діють самостійно та не зазнають будь-якого втручання з боку кінцевого бенефіціара, а також будь-якого впливу чи залякувань», – йдеться в заяві.

Нагадали президенту і його несподівану появу в ефірі програми «Право на владу» 11 квітня.

«Тоді, коли без запрошення, користуючись своїм статусом глави держави, фактично «окупував» прямий ефір програми «Право на владу», на здивування редакційної групи та ведучих», – скаржаться на телеканалі.

«Сподіваємося, що права телеканалу та гідність медіагрупи будуть захищені», – резюмували там.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 06:29 :38