Новини » Економіка 15 квітня, 2019, 16:15
ЄС затвердив нові правила ринку газу, які стосуються «Північного потоку-2»
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Рада Євросоюзу затвердила нові правила ринку газу, які поширюватимуться на трубопроводи із країн, що не входять до складу ЄС, зокрема, на газопровід «Північний потік-2».

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на прес-службу Ради ЄС.

«Загальною метою поправки до газової директиви є забезпечення того, аби правила, що регулюють внутрішній ринок газу в ЄС, застосовувалися до газотранспортних ліній між державою-членом та третьою країною, аж до кордонів території та територіального моря держави-член ЄС», – йдеться у повідомленні.

Серед основних елементів правил газового ринку ЄС, викладених у так званій газовій директиві з 2009 року, є розмежування власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи та вимоги до прозорості.

Нові правила торкнуться в тому числі проекту російського газопроводу «Північний потік-2». Серед головних вимог – розділення компаній-постачальників газу і підприємств, що транспортують його, доступ до труби для інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування.

Це означає, що компанія-оператор «Північного потоку-2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Газова директива набуде чинності через 20 днів після публікації в Офіційному журналі ЄС. У держав-членів Євросоюзу буде дев’ять місяців, щоб привести своє національне законодавство у відповідність до директиви.

В ЄС хочуть, щоб поправки до директиви набули чинності до запуску «Північного потоку-2», який, як очікується, введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 21:37 :59