Новини » Суспільство 15 квітня, 2019, 10:33
«Втеча із Шоушенка»: Супрун розказала, як вибратися зі своєї інформаційної бульбашки
Джерело: facebook.com/ulanasuprun
Джерело: facebook.com/ulanasuprun

Ситуація, яку нині можна спостерігати у соціальних мережах, найчастіше не дає повної картини того, що відбувається насправді. Багато фактів, думок та точок зору взагалі випадають з нашого поля зору, адже найчастіше ми бачимо та читаємо лише те, що знаходиться у нашій стрічці новин. Це означає, що ми знаходимося в інформаційній бульбашці, яка підлаштована відповідно до наших поглядів, уподобань та інтересів, до яких ми прихильні.

Про це пише в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй Facebook-сторінці.

 

Такі інформаційні бульбашки мають різні причини та походження, адже кожен може свідомо чи несвідомо уникати певної інформації: читати лише ті медіа чи відстежувати тільки тих людей, з якими має схожі погляди щодо тієї чи іншої ситуації.

«Таким чином ми випускаємо з поля зору інформацію, яка суперечить нашим вподобанням. Не отримуємо інформацію, що потенційно може розширити наш світогляд, зробити нас більш толерантними до інших точок зору чи навіть спонукати змінити думку щодо чогось, вказати на іншу логіку подій чи процесів. Як результат, виникає враження, що ваша точка зору панує всюди. Начебто вся стрічка новин у вашому особистому профілі в Facebook чи іншій соціальній мережі – це віддзеркалення життя та вподобань решти країни. Звісно, це не так. Саме тому так важко стикатися з реальністю, коли ми виходимо з онлайн-життя», – зазначає Супрун.

Що рекомендують робити, аби вирватися з бульбашки фільтрів:

  • Підписатися на декілька сторінок платформ, медіа чи особисті профілі, що суперечать вашим поглядам. До цього можна додати вмикання телевізійних новин час від часу. Інші точки зору, протилежні думки, з якими ми не завжди погоджуємося, важливі, щоб про них знати. Науковці вказують, що люди, які обізнані у протилежних до своїх поглядах, будують кращу аргументацію на підтримку своєї точки зору.
  • Використовувати режим анонімного перегляду, видаляти історію пошуку, чистити кеш та видаляти або блокувати файли cookie. Це потрібно робити, аби інформація про вас та ваші дії не зберігалася у браузері.
  • Перевірити налаштування акаунтів у соціальних мережах. Так само ваша інформація може збиратися, на її основі можуть «будувати» результати пошуку в браузерах. Тут є декілька порад від щодо того, як можна вибратися з інформаційної бульбашки.

«Будьте більш відкритими до інших поглядів, аналізуйте інформацію, зіставляйте факти та мисліть критично. Це найкращі методи для пошуку та фільтрації інформації. Спілкуйтеся з людьми офлайн і не уникайте можливості діалогу з носіями інших поглядів чи вподобань. Особливо в такий інформаційно-насичений період», – зауважила Супрун.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 20:15 :50