Новини » Суспільство 15 квітня, 2019, 13:23
У заповідник на Одещину прилетіли рідкісні качки з білоемалевими очима
Фото: facebook.com/rusevivan
Фото: facebook.com/rusevivan

У національний природний парк «Тузловські лимани» прилетіли качки рідкісної породи – білоокий нирок, які внесені до міжнародної Червоної книги.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив відомий еколог, колишній директор заповідника Іван Русєв.

 

Як зазначається, зараз через НПП «Тузловські лимани» йде інтенсивний проліт птахів з півдня. У їх числі екологи зафіксували присутність білоокого нирка.

Стаю цих качок вони сфотографували в гирлі річки Алкалія, що впадає в акваторію лиману Бурнас, яка є складовою частиною НПП «Тузловські лимани».

«Всього їх, там, рідкісних качок, з білими, наче емалевими очима, з крихітною чорною цяткою зіниці посередині, було 25 особин. Такі специфічні очі характерні для самців, у самок – сіро-карі очі», – зазначив Русєв.

За його словами, цю качку в останні десятиліття рідко бачать не лише пересічні люди, а й фахівці-орнітологи. Чисельність білоокого нирка стрімко скорочується, ареал фрагментується.

Як зазначає еколог, основною загрозою для існування цього виду качиних є втрата водно-болотних угідь. Зараз у кількох місцях його проживання відбувається скорочення ареалу. Крім того, необережні білоокі нирки часто стають об’єктом полювання – винищення птахів веде до скорочення чисельності.

«Білоокий нирок належить до категорії глобально загрозливих видів, його включено до Червоної книги України, міжнародної Червоної книги, занесено до Додатку II Боннської Конвенції», – написав Русєв.

Білоокі нирки, в основному, рослиноїдні. Поїдають насіння і водні рослини, які збирають на поверхні водойми або на березі. Як і більшість інших качок, доповнюють свій раціон безхребетними, яких виловлюють посеред озера: комахами і їх личинками, ракоподібними та молюсками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:26 :41