Новини » Події 15 квітня, 2019, 18:20
Столичне будівництво одеського забудовника Кивана опинилось у центрі уваги ДБР
Кадорр-Київ Плюс, геолокація
Кадорр-Київ Плюс, геолокація

ДБР з лютого розслідує провадження про службове недбальство щодо незаконної забудови фірмою «Кадорр-Київ Плюс» ділянки на вулиці Жилянська, 68 у столиці.

Про це пишуть «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва від 11 березня, інформує «Українська правда».

Слідчі ДБР встановили, що ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» будує житловий комплекс на ділянці 0,31 га без жодних правовстановлюючих документів та без дозволу ДАБІ. Крім того, у 2017 і 2018 роках Мінкультури видало два приписи про призупинення земельних і будь-яких будівельних робіт на цьому об’єкті.

Як встановило слідство, ще у 2008 році нежитлові приміщення на вул. Жилянська, 68 перейшли у приватну власність ТОВ «Сікс Старс Холдінг». У 2010 році фірма отримала містобудівні умови та обмеження забудови ділянки за цією адресою. У 2011 році ДАБІ зареєструвала декларацію про початок будівельних робіт, яку у липні 2016-го – скасувала.

У липні 2016 року приміщення у «Сікс Старс Холдінг» викупила фірма «Кадорр-Київ Плюс», яка вже у листопаді того ж року отримала дозвіл ДАБІ на виконання будівельних робіт на будівництво офісного центру. На початку 2018 року столична ДАБІ провела позапланову перевірку забудови і встановила порушення: ділянка належить до території житлової малоповерхової та середньоповерхової забудови, а фірма планує будувати офісний центр. ДАБІ винесла постанову про скасування МУО 2010 року, а також анулювала дозвіл на виконання будівельних робіт. ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» оскаржило ці рішення – і всі суди стали на сторону забудовника.

Водночас, слідчі виявили, що «Kadorr Group» продає апартаменти у житловому комплексі «38-ма жемчужина», тобто, ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» будує житло, на що ДАБІ дозволу не давала. Крім того, ділянка на Жилянській, 68 є комунальною власністю і з 2010 року перебуває в оренді ТОВ «Сікс Старс Холдінг». У 2016-му ця фірма передала ділянку в суборенду «Каддор-Київ Плюс» без жодного погодження з Київрадою, що суперечить договору оренди.

Кадорр-Київ Плюс
Кадорр-Київ Плюс

Свої дії фірми намагалися узаконити через суди – суди перших двох інстанцій визнали угоду фірм про суборенду укладеною, та Верховний Суд ці рішення скасував і в задоволенні позову фірмам відмовив. Відтак, ділянка в суборенді «Кадорр-Київ Плюс» наразі не перебуває. У лютому 2019 року Департамент земресурсів КМДА виявив, що ділянка огороджена і на ній триває будівництво. Суд надав слідчим ДБР доступ до документів, що стосуються ділянки та об’єкту будівництва на Жилянській, 68.

Голосіївське управління поліції Києва з липня 2017 року розслідує порушення вимог земельного та містобудівного законодавства посадовими особами ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» під час будівництва на Жилянській, 68 (ч.1 ст.364, ст.356, ч.1 ст.298 КК). У рамках провадження суд 03.08.2018 наклав арешт на ділянку.

Додамо, засновниками ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» є сирійський бізнесмен, одесит Ківан Аднан та Ольга Павлова, з якою він зареєстрований в одній квартирі.

Нагадаємо, 12 квітня в Одесі відбулася мирна акція протесту проти масового будівництва висоток компанією «Кадор» у приморській зоні міста.

Як повідомляли, український бізнесмен сирійського походження, забудовник Аднан Киван заявляв, що у зміні призначення землі санаторіїв для масової забудови «висотками» порушення закону немає.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 13:06 :40