Новини » Політика 15 квітня, 2019, 19:48
Серед причин нестачі членів ДВК може бути страх перед тиском правоохоронців, – експерт
Ігор Рейтерович, фото з відкритих джерел
Ігор Рейтерович, фото з відкритих джерел

Труднощі з формуванням дільничних виборчих комісій виникли на тлі психологічного тиску на членів ДВК, зокрема і з боку політично заангажованих правоохоронців. Однак до зриву виборів ця проблема не призведе.

Таку думку висловив політолог, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку Ігор Рейтерович, повідомляє сайт організації.

За його словами, недостача членів дільничних виборчих комісій від штабу Петра Порошенка у Кіровоградській, Закарпатській, Чернігівський, Луганській та інших областях має низку причин. Найперше –суворе законодавство до членів ДВК.

«Член комісії може не відвідувати засідань лише «з поважних причин». Зайнятість на основній роботі не є такою причиною. Якщо члена комісії немає два або більше разів, його можуть позбавити повноважень та притягнути до кримінальної відповідальності– до 3 років обмеження або позбавлення волі», – підкреслює політолог.

При цьому, додає він, винагорода за роботу абсолютно не відповідає тій великій відповідальності, яку несуть члени дільничних виборчкомів – не більш як 14% прожиткового мінімуму. Тобто, 268 гривень 94 копійки.

«При цьому законодавець обмежив кількість днів, які може відпрацювати кожен член комісії. Їх має бути не більше двох. Отже, винагорода для члена комісії складе максимум 538 гривень. Таким чином, гроші за роботу членів ДВК – вкрай малі, а відповідальність – серйозна», – каже Ігор Рейтерович.

На його думку, законодавча заборона штабам кандидатів доплачувати членам комісій, на фоні заангажованості правоохоронних органів, перетворена в інструмент політичної гри.

«МВС, яке має контролювати додаткові виплати членам ДВК, може робити це вибірково. За доплати від одного кандидата будуть переслідувати, а від іншого – закривати очі. Це ще один мотив відмови людей від участі в комісіях», – пояснює політолог.

Водночас, він нагадав, що відсутність кворуму в комісіях не призводить до зриву виборів. Якщо членів ДВК від кандидатів недостатньо, її склад формують на підставі пропозицій членів ОВК.

«Крім того, допомогти вирішити ситуацію можуть волонтери, які на добровільних засадах попрацюють у якості членів комісій. Тому нагнітати тему зриву виборів недоречно», – вважає Ігор Рейтерович.

Як повідомлялось раніше, Центральна виборча комісія закликала громадян долучатися до роботи дільничних виборчих комісій, адже у 33 округах вони недоукомплектовані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 13:03 :30