Новини » Економіка 15 квітня, 2019, 16:14
Російський Газпром подав ще одну заявку на прокладання «Північного потоку-2» у водах Данії
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Дочірня компанія Газпрому Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом російського морського газопроводу в обхід України «Північного потоку-2», подала ще одну заявку на прокладання газогону у територіальних водах Данії.

Про це йдеться у повідомленні російської компанії, інформує Громадське.

Там зазначають, що це вже третя заявка, яку компанія подає на розгляд до відповідних органів Данії. За Йдеться про про альтернативний маршрут прокладання «Північного потоку-2» на південь від данського острова Бронхольм.

У російській компанії зазначають, що морський шельф, яким запропонували прокласти «Північний потік-2», раніше був спірним, зокрема, на нього претендувала Польща. Наразі відповідну угоду між Данією та Польщею щодо цієї ділянки шельфу підтримав парламент Данії, однак не ратифікував парламент Польщі.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

Довідка IA ZIK.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 – 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:44 :44