live
Новини » Економіка

Парцхаладзе анонсував облаштування у великих містах «перехоплюючи» автостоянок

Затор у Києві. Фото: Нужненко Сергій/УНІАН

В Україні з 1 липня вступить у дію зміна до Державних будівельних норм, що дозволять облаштовувати у великих містах перехоплюючі автостоянки.

Про це у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Для вирішення проблем із заторами і нестачею парковок у великих містах – #якісназміна №520, яка вступає в дію вже з 1 липня. Сьогодні практика організації перехоплюючих автостоянок дуже розповсюджена у Європі та інших країнах. Це значно полегшує транспортний рух у великих містах і розвантажує центральні райони від надмірної кількості автомобілів, зменшуючи проблеми з парковками та заторами на дорогах», – зазначив Парцхаладзе.

 

За його словами, тепер створення таких перехоплюючих парковок унормовано і в Україні.

«Це сприятиме: зменшенню заторів на дорогах; вирішенню проблем з нестачею парковок; поліпшенню екологічного стану міст; налагодженню транспортного руху в центральних районах міст. Як це працює?

Власник авто перед заїздом до центральної частини міста може залишити своє авто на такій парковці і скористатися громадським транспортом, щоб дістатися до місця призначення», – підкреслив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Він додав, що перехоплюючі автостоянки будуть розміщуватись поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метро, зупинок маршрутного таксі та іншого громадського транспорту, розташованого на під’їзді до центральної частини міста.

«Мінімальна відстань до вказаних об’єктів має становити 150 м. До 50% машиномісць на перехоплюючих автостоянках мають передбачатися для довготривалого зберігання авто (протягом дня), до 25% машиномісць – для короткочасного зберігання (на кілька годин). Зміни у ДБН розроблені ПАТ КиївЗНДІЕП», – підсумував Парцхаладзе.Loading...
Loading...
Loading...