Новини » Політика 15 квітня, 2019, 23:05
Новообраним антикорупційним суддям може забракнути досвіду, – адвокат
ZIK
ZIK

Низка експертів переконані: після реального створення Антикорупційного суду справи, передані САП та НАБУ, нарешті розглядатимуться швидше, а прозорий відбір відсіяв усіх недоброчесних кандидатів. Натомість адвокат Віталій Титич не поділяє такого оптимізму, мовляв, під час цього відбору не було виконано основну вимогу закону – наявність відповідного досвіду суддів-антикорупціонерів.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

Початок роботи новоствореного Антикорупційного суду експертне середовище сприйняло неоднозначно – хтось із оптимізмом, а хтось досить скептично.

У ГО «Антикорупційний штаб» переконані: покарань нечисті на руку політики не уникнуть, як це було раніше. Бо тепер їхні справи слухатимуть вчасно й без затягувань.

«Він вирішить ключову проблему, яку ми мали протягом останніх кількох років – питання швидкості розгляду справ. Адже сьогоднішній справи НАБУ та САП розглядаються у звичайних судах, засідання проходять надзвичайно рідко», – каже голова «Антикорупційного штабу» Галина Янченко.

Водночас вона зауважує: обраний склад пройшов повну перевірку щодо незаконного збагачення. Тому в їхніх же інтересах буде покарати корупціонерів за всіма нормами закону.

«Що стосується процесу відбору цих суддів, то він був безпрецедентно відкритим і чесним. Ми знаємо, що була громадська комісія міжнародних експертів, які проводили співбесіди з кожним претендентом. Більшість суддів, до яких були питання щодо доброчесності, були відсіяні», – наголошує Галина Янченко.

Однак в ефективність роботи Антикорупційного суду вірять не всі. Адвокат Віталій Титич каже: у дібраних за конкурсом працівників занадто мало досвіду.

«У процедурі відбору не було виконано основну вимогу закону – взагалі не встановлювалась кваліфікація цих осіб щодо того, чи мають вони практичний досвід і відповідні навички», – зазначає адвокат Віталій Титич.

Крім того результат роботи нового суду напряму залежатиме і від роботи НАБУ і САП – наскільки ті зможуть швидко відкривати і професійно доводити Феміді провину найбільших корупціонерів.

«Дуже багато розмов щодо антикорупційної діяльності. При всій любові до громадського середовища, їх ведуть люди, далекі від кримінального права», – вважає Титич.

Антикорупційний суд розпочне розгляд перших 40 справ уже цього літа. Проте, запевняють експерти, вироки в них суспільство зможе побачити не раніше, ніж за рік.

Як повідомлялось, минулого тижня Президент прийняв присягу 38 членів Антикорупційного суду.

Альона Гулай, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:01 :43