Новини » Львів 15 квітня, 2019, 11:43
На Львівщині створять національний природний парк для захисту старовікових лісів
Національний природний парк «Бойківщина». Фото: menr.gov.ua
Національний природний парк «Бойківщина». Фото: menr.gov.ua

На Львівщині, у Турківському районі, з метою збереження унікальних пралісів буде створено національний природний парк «Бойківщина».

Про це йдеться у повідомленні Міністерства екології та природних ресурсів.

Згідно з указом Президента України від 11 квітня 2019 року, у Турківському районі буде створено національний природний парк загальною площею 12 240 га.

Національний природний парк створюється з метою збереження унікальних старовікових лісів, розташованих на цих територіях.

«Створюючи нові національні природні парки, Україна поступово наближується до стандартів країн Європейського Союзу, де заповідними є близько15-18% територій. В Україні ця цифра, враховуючи підписані Президентом укази від 11 квітня, сягає лише близько 7%. Львівщина має унікальну природу, зокрема, старовікові лісі. Зараз ми даємо цим територія природоохоронний статус. Це дозволить посилити екологічний каркас екомережі Карпат та дозволить поєднати природоохоронні території України з мережею Натура 2000 Польщі», –  пояснив міністр екології і природних ресурсов України пояснив Остап Семерак.

Частина територій майбутнього парку – це об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Це мережа територій особливого природоохоронного значення, важливих для збереження біорізноманіття у країнах Європи і деяких країнах Африки, яка діє з 1998 року. Зокрема, в районі НПП «Бойківщина» – понад 30 видів рідкісних трав’янистих рослин.

До цього часу на території Львівщини функціонувало 377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тисячі гектарів. У 2018 році в області створили 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 гектарів. Загалом у 2019 році на Львівщині заплановано створення ще 14 природоохоронних об’єктів площею 12 469 гектарів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:26 :11