Новини » Політика 15 квітня, 2019, 16:49
Мар’яна Савка: Кандидатам у Президенти потрібні тести на знання державної мови, Конституції і гуманізм
Мар’яна Савка. Фото: starylev.com.ua
Мар’яна Савка. Фото: starylev.com.ua

Головний редактор і співзасновник «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка вважає, що кандидати на посаду Президента України повинні здавати тести на знання державної мови, Конституції України і гуманізму.

Про це написала у Facebook Мар’яна Савка.

Подаємо допис у повному обсязі:

«Давно хотіла написати. Кандидати в президенти здають аналізи, проходять тести на виявлення в крові наркотичних речовин. А я думаю, що принципово важливими мали б бути:

  • тест на знання державної мови;
  • тест на знання Конституції України;
  • тест на гуманізм.

Ці тести мали б здаватися публічно. Щоб уся країна бачила. Особливо важливим для нас усіх був би отой третій тест на гуманізм, зокрема на толерантність до незахищених, скривджених і хворих.

Цей тест мав би показати, які важливі реформи нас чекають для того, щоб у суспільстві була якомога менше очевидних перегинів на користь здорових і багатих. Мені цікава думка кандидатів про те, що важливіше – дитина в інтернаті, куди депутати щомиколая відвозять ящики солодощів, чи дитина вдома, у не дуже путящих, але рідних батьків, яким ті ж депутати чи просто сусіди помагають звестися на ноги. Я би хотіла спитати, як вони ставляться до того, що в нашій країні процвітає расизм і гомофобія, і що робити для того, щоб люди з якоюсь інакшістю мали рівне право на рівні з іншими, не лише на сторінках Конституції, але й у реальному житті, на нормальне життя без загроз. Я би хотіла спитати в кандидатів, як розвивати українську культуру і чому, попри всю демократію, деякі ЗМІ стібуться над нашою національною гідністю, не несучи за це відповідальності. Я би хотіла спитати, як вони розуміють своє щастя, своє майбутнє і свою місію у контексті держави, якою збираються керувати. Я би хотіла, щоб найдостойніші люди, моральні авторитети, ветерани війни, громадські активісти склали надважливі питання для такого тесту на державницьку зрілість, а ми побачили, як вони його проходять.

Наразі один із них не може навіть толком здати аналізи. Не кажу вже про відкриті дебати».

Читайте також: Мар’яна Савка: Життя – не реаліті-шоу, а наша країна – не «95-й квартал»

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 18:13 :35