Новини » Події 15 квітня, 2019, 12:49
Лукашенко назвав умови, за яких готовий посилити «миротворчу» роль Білорусі на Донбасі
Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ готовий посилити свою роль у врегулюванні конфлікту в Україні, за умови, що буде досягнуто відповідних домовленостей між лідерами України та РФ.

Про це він сказав в інтерв’ю турецькому інформаційному агентству «Анадолу», передає білоруське видання БелТА.

Як стверджує Лукашенко, білоруська сторона робить все можливе, щоб зробити свій внесок для досягнення миру на Донбасі. Він додав, що обговорив це зі спецпредставником ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартіном Сайдіком.

«Можливо, і не слід було з мого боку (втручатися, – ред.), але бачачи, як повільно йде цей процес, нікудишній процес, як не виконуються Мінські домовленості, яких було досягнуто, я відверто висловився: якщо домовляться два президенти – Росії та України, Путін і Порошенко – і будуть бачити посилення ролі Білорусі там (бо ми рідні, ми три сестри: Росія, Білорусь і Україна), то ми готові виконати цю роль», – заявив Лукашенко.

При цьому білоруський президент додав, що нав’язуватися не буде.

«Адже ми знаємо, як тільки я починаю щось говорити про Україну, про мене починають ноги витирати то в Росії, то в Україні», – поскаржився Лукашенко.

Він підкреслив, якщо Україна і РФ домовляться і виділять для Білорусі якусь роль у мирному процесі на Донбасі – то білоруси постараються її виконати.

За його словами, військовий конфлікт в Україні до сих пір створює небезпечний вплив на Білорусь.

«Дуже багато людей, які пересуваються через кордон зі зброєю, деякі білоруси поїхали і повоювали там, понюхали крові – це теж дуже небезпечна тенденція», – сказав Лукашенко.

При цьому він підкреслив, що через близьке сусідство, білоруський народ волею-неволею «залучений в цей конфлікт».

Президент Білорусі підкреслив, що «війна йде буквально за парканом», тому він робить все можливе для світу, зокрема, щоб забезпечити роботу Тристоронньої контактної групи в Мінську.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:07 :56