Новини » Київ 15 квітня, 2019, 14:03
Київ залучає кошти від ЄБРР на модернізацію столичної інфраструктури теплопостачання, – КМДА
<nbsp;>

До кінця квітня поточного року Київ планує підготувати та підписати «Угоду про підготовку кредитного фінансування». Робота здійснюється у рамках рішення Київської міської ради «Про залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) комунальним підприємством «Київтеплоенерго», що було ухвалене 11 квітня 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

Як зазначається, залучені кредитні кошти будуть спрямовані на технічне переоснащення київських ТЕЦ та модернізацію теплових мереж, що покращить інфраструктуру централізованого теплопостачання Києва.

«Це надзвичайно важливий крок для надійного енергопостачання міста. Нам необхідно поступово долати критичний технічний стан теплового господарства, належним ремонтом якого не займались десятиліттями. Лише протягом опалювального сезону ми мали понад 6 тисяч аварійних ситуацій на теплових мережах, приріст аварійності яких щороку складає не менше 15%», – говорить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Саме тому місто націлене на комплексний підхід у процесі фінансування ремонтних програм комунального підприємства «Київтеплоенерго».

«За оцінками міжнародних експертів, модернізація теплоенергетичного комплексу потребує близько 30 мільярдів гривень. Для бюджету міста це колосальні кошти, і ми залучаємо кредитні кошти надійних міжнародних партнерів», – пояснює Петро Пантелеєв.

Перша черга інвестиційної програми включає п’ять проектів на загальну суму 140 мільйонів євро. Це, зокрема:

  • комплексна заміна мереж, заміна малоефективних котелень та перепідключення споживачів до інших джерел теплопостачання, модернізація 8 великих котелень;
  • модернізація частини обладнання ТЕЦ-6 та впровадження газотурбінної установки;
  • модернізація частини обладнання ТЕЦ-5, встановлення теплоутилізатора на енергоблоці № 1;
  • впровадження програмного комплексу SCADA для можливості автоматизованого управління роботою теплового обладнання та мереж у реальному часі.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 року КП «Київтеплоенерго» та КМДА підписали Меморандум із Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) про надання фінансової допомоги КП «Київтеплоенерго» на модернізацію теплоенергетичного комплексу столиці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:42 :04