Новини » Політика 15 квітня, 2019, 11:45
Коли Порошенко і Ющенко захищали людей від тітушок, Зеленський агітував «Молодь за Януковича», – журналіст
Джерело: Volodymyr Semkiv/Facebook
Джерело: Volodymyr Semkiv/Facebook

23 жовтня 2004 року, коли попередники тітушок «захищали» ЦВК, що намагалось закласти підвалини фальсифікації виборів на користь Януковича у Росії і побили людей – їх разом з Віктором Ющенком боронив і Петро Порошенко. У той же день «95 квартал» Зеленського стояв по інший бік барикад, проводячи агітаційний концерт «Молодь за Януковича».

Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише журналіст Володимир Семків.

На невелику групку людей, які стояли під будівлею ЦВК у Києві, напали бандити. Проти мітингувальників, які за тиждень до президентських виборів протестували під ЦВК проти фальсифікацій, застосували молотки і ножі. Били безрозбірливо: травмовані були і серед жінок і дідусів...

Буквально за 5 хвилин до нападу поліцію розпустили – «беркути» відійшли в двір за будівлю ЦВК, тупо звільнивши простір бандитам.

На той момент я теж уже відійшов від ЦВК. Ми з друзями (пам’ятаю тільки Наталя Дмитренко) виїхали в центр, де намагалися визволити Володимира Закалюжного із райвідділку, якого пов’язали за роздавання агіток проти Януковича (ну прямо як тепер проти Зеленського). Тоді ще був Володимир Вятрович із «порівцями», якщо я нічого не сплутав – решти вже не пригадаю.

Тоді слова «тітушки» ще не існувало. Але всі вже знали, що Партія регіонів рекрутувала в свої лави загони молодиків, розселивши їх на базі в Пущі-Водиці. І от вони вийшли вперше, так би мовити, на публіку.

Як тільки ми отримали новини з-під ЦВК, відразу помчали туди... Це був перший раз, коли я почув, як Ющенко матюкається, і як він б’ється. Він кілька разів ударив – ні, не бандюків (які вже розбіглися), а «беркутів», запідозрених у причетності до нападу на людей. Ющенко був злючий – я його таким більше ніколи не бачив у житті.

Скріншот з відео YouTube
Скріншот з відео YouTube

Якщо ви знаєте, що таке команда Ющенка 2004 року, і здогадуєтеся, хто там був основним вишибалою поруч із Євгеном Червоненком, то я вам підтверджу: так, бився і Порошенко. Пізніше він проламував двері в залу засідань ЦВК, коли Ківалов з пацанами спробували протягнути рішення про створення на території Росії 300 (!!!) виборчих дільниць, намагаючись скористатися тим, що опозиціонери вибігли надвір. Двері виламали, відсипали тягла Шуфричу (в Youtube досі зберігається прекрасний ролик із включенням Миколи Вересня, коли він питає: «Чому Шуфрич голий?»), сфальсифікувати вибори за рахунок російських дільниць не дозволили – їх створили не 300, а 30.

Читайте також: Відео Зеленського висунуло нові вимоги до Порошенка

 

Влодка з відділку визволили ще тієї ночі, а вранці Наталя видала репортаж, який називався, здається, «Ніч передвиборчих ножів».

Таким було моє 23 жовтня 2004 року. Не таке, як в Зеленського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:56 :08