Новини » Політика 15 квітня, 2019, 19:24
Експерти провели перевірку заяв команди Зеленського: більше маніпуляції і неправди
Володимир Зеленський. Фото: radiosvoboda
Володимир Зеленський. Фото: radiosvoboda

Експерти з проекту «Дослівно», який організував Комітет виборців України, провів фактчекінг кількох заяв команди кандидата в президенти Володимира Зеленського. Там переважає маніпуляція і неправда, аніж правда.

Про це повідомляє прес-служба КВУ.

Так, серед дев’яти заяв лише три виявилися правдивими. Вони стосуються Мінських домовленостей, процедури імпічменту та екс-кандидата в президенти Сергія Кривоноса.

  • Заява: У вас у «Мінську», що написано першим пунктом? Там першим пунктом, чи не припинення вогню? Дмитро Разумков, спікер штабу В.Зеленського(29.03.2019, Телеканал Zik, програма «Народ проти»)

Факт: Правда. У Мінському протоколі та Комплексі заходів щодо його виконання першими пунктами прописано припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

  • Заява: При сьогоднішній системі влади фактично немає процедури, коли призначивши Президента чи народного депутата, я можу звільнити його. Руслан Стефанчук, член штабу В.Зеленського (5.04.2019, Радіо свобода, програма «Ваша свобода»)

Факт: Правда. В Україні не прийнятий Закон про імпічмент.

  • Заява: Коли перед нами стало питання пошуку людини, яка могла б розглядатися на деякі військові посади, Володимир Олександрович зустрівся з паном Кривоносом, були досягнуті домовленості. Через два дні ця людина підтримала Петра Порошенка. Руслан Стефанчук, член штабу В.Зеленського (2.04.2019, Громадське телебачення)

Факт: Правда. 6 березня кандидат у Президенти Сергій Кривонос зняв свою кандидатуру з виборів та підтримав Петра Порошенка.

Надалі переважає маніпуляція, неправда та перебільшення. Зокрема, щодо дебатів, так званих фальсифікацій на виборах, передвиборчої програми та великої відкритості Зеленського, дебатів 2014 року та великої активності молоді на цих виборах.

  • Заява: Це може бути чи такий формат (у студії «Суспільного» – ред.), чи такий формат (на НСК «Олімпійський» – ред.). По-перше, немає місця проведення. Наші колеги часто говорять «це має бути у студії». У законі цього немає. Є у законі, хто має бути організатором цієї події і хто платить. Колеги посилаються на постанову ЦВК, але постанова ЦВК все ж трохи нижче законодавчої сили, аніж закон. Дмитро Разумков, спікер штабу В.Зеленського (5.04.2019, Радіо «НВ»)

Факт: Маніпуляція. Обов’язковість теледебатів перед 2 туром виборів передбачено Законом «Про вибори Президента України». Закон справді не встановлює місце проведення теледебатів, однак місце встановлено Постановою ЦВК № 472 від 5 травня 2014 року. Відповідно до Постанови кандидати, які беруть участь у теледебатах, не пізніш як за 30 хвилин до початку ефіру прибувають до Національної суспільної телерадіокомпанії України за адресою: вул. Мельникова, 42, м. Київ.

  • Заява: Коли починаєш йти шляхом фальсифікацій та багато чого іншого про, що сьогодні кажуть правоохоронні органи, це може повалити країну в хаос. Дмитро Разумков, спікер штабу В.Зеленського (29.03.2019 Телеканал Zik, програма «Народ проти»)

Факт: Маніпуляція. Міжнародні спостерігачі заявили, що вибори в Україні були вільними і конкурентними, право на свободу вибору було дотримано. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прозвітував, що були незначні порушення, проте вибори пройшли «спокійно, добре та організовано».

  • Заява: Моя ціль – повна відкритість діяльності влади. Передвиборча програма В. Зеленського

Факт: Маніпуляція. Напередодні 2 туру виборів громадський рух «Чесно» закликав В. Зеленського оприлюднити декларацію про доходи за 2018 року. Це мав бути крок, що сприяв би прозорості виборчих фінансів. Однак прес-служба В. Зеленського заявила, що кандидат не буде оприлюднити декларацію за 2018 рік на запит «Чесно». У прес-службі зазначили, що декларація Володимира Зеленського за 2018 рік буде подана у межах строків, встановлених чинним законодавством, та оприлюднена у відповідності до чинного законодавства.

  • Заява: Протягом своєї професійної діяльності, що була 3 місяці, він (В.Зеленський – ред.) встигав проводити зустрічі з експертами, зустрічі з журналістами, показував себе і в штабі, у блозі, і у журналістів – у Гордона у нього було інтерв’ю, і з сім’єю було інтерв’ю на ICTV. Тому сказати, що взагалі він себе не показував, для людини, яка зайшла на політичне поле протягом 3-х місяців – це дуже багато. Ірина Венедиктова, радниця В.Зеленського з правових питань (4.04.2019 Телеканал UA:Перший, програма «Теми дня»)

Факт: Перебільшення. Володимир Зеленський заявив про себе як політика та кандидата у президенти в ніч із 31-го грудня на 1 січня. Інтерв’ю у Дмитра Гордона опубліковане 25-го грудня.

  • Заява: У 2014 не було дебатів. Ми це сприйняли спокійно. Ірина Венедиктова, радниця В.Зеленського з правових питань (4.04.2019 Телеканал UA:Перший, програма «Теми дня»)

Факт: Неправда. У 2014 році вибори Президента України відбулися в один тур. Обов’язкові теледебати передбачені Законом «Про вибори Президента України» лише в тому випадку, якщо призначається другий тур виборів.

  • Заява: Такого ефекту від їхньої діяльності, скільки є ефекту від діяльності В.Зеленського вже у політичному середовищі ми не бачили. Ми побачили, що молодь прийшла на вибори. Правда? Коли таке було? Ірина Венедиктова, радниця В.Зеленського з правових питань (4.04.2019 Телеканал UA:Перший, програма «Теми дня»)

Факт: Неправда. За словами заступника директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайла Міщенка, рівень активності молоді на цих виборах був нижчим, аніж на президентських виборах 2014 року, коли на вибори прийшли 46% людей віком від 18 до 29 років, та 2004-го року, коли на вибори прийшов 71% молоді. На цьогорічних виборах ця цифра склала 40%.

Читайте також: «Мерзкий Зеленский»: Катерина Гандзюк ще у 2017 році висловилася про нинішнього кандидата

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 13:17 :32