Новини » Світ 15 квітня, 2019, 15:34
Екс-голова української розвідки спрогнозував, коли Британія видасть Ассанджа США
ZIK
ZIK

Велика Британія таки може видати США засновника «WikiLeaks» Джуліана Ассанжа, адже спецслужби обох країн тісно контактують між собою. Під питанням лише, коли це буде здійснено, адже процес передачі може затягнутися.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив Голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

Він переконаний: якщо Джуліана Ассанжа викриють у якихось конкретних злочинах, у «WikiLeaks» будуть не найкращі перспективи. Адже тоді засновник організації дискредитує себе якимось конкретними проявами – загально кримінальними злочинами чи розвінчанням матеріалів, що не відповідають дійсності.

«Це може надзвичайно підірвати його позиції», – вважає Маломуж.

Однак, він зауважив: сьогодні «WikiLeaks» – уже «розкручена» платформа, яка видає ексклюзивну інформацію. До того ж частина матеріалів, які ресурс оприлюднює, справді є підтвердженими. Зокрема, ті що стосувалися Іраку чи Афганістану.

«Це розшифрування було порушенням режиму таємниці і американських спецслужб, і Пентагону, і Держдепу чи, наприклад, штабу Клінтон. Однак, інформація була надзвичайно важливою для суспільства, зокрема, в плані конкретних дій – порушення закону, моральних та людських норм», – зазначив екс-голова зовнішньої розвідки.

Тому він переконаний: з одного боку, якщо Ассанджа засудять за конкретні злочини, така діяльність «піде на спад». Адже, на думку Маломужа, команда австралійця «трішки розійшлася», тож не матиме потужних перспектив. Та з іншого боку, робоча комісія ООН стала на захист Ассанжа, підкреслюючи, що він якраз був надзвичайно потужним центром розповсюдження правдивої інформації, яка стосувалась міжнародного права чи захисту прав людини.

«Тобто, у цій ситуації відбуваються протиріччя навіть на міжнародних рівнях», – підкреслив Маломуж.

На думку екс-розвідника, перспективи звільнення Ассанджа – «50 на 50».

«Його можуть виправдати і таким чином Ассандж матиме перспективу «розкрутки», його можуть і передати спецслужбам не лише Швеції, а й США. У цій ситуації він буде людиною, що постраждала. Він буде, як переслідуваний», – вважає Маломуж.

Водночас він підкреслив, що підтримує зв’язки із спецслужбами Великої Британії та США, тож чудово знає про тісні контакти між такими органами обох держав. Тож переконаний, що Британія таки видасть Штатам Ассанджа.

«Єдине питання – коли це буде. Процес можуть затягнути, однак, якщо Швеція не витребувала цього раніше. А зараз перспектив уже мало, то США можуть його отримати. Це може статись у найближчі місяці», – підкреслив Микола Маломуж.

Як повідомлялось, минулого тижня Влада Еквадору позбавила засновника «WikiLeak»s Джуліана Ассанжа притулку в посольстві у Лондоні. Його затримала поліція.

За словами президента Еквадору Ленін Морено, це було зроблено через порушення міжнародних конвенцій та агресивну поведінку.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 04:57 :59