Новини » Економіка 15 квітня, 2019, 15:40
До схем щодо донарахувань у платіжках облгазами Фірташа причетний і Юрій Бойко, – ЗМІ
Юрій Бойко
Юрій Бойко

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розглядає справи щодо 20 облгазів за ознаками вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Про це розповів голова АМКУ Юрій Терентьєв, передає видання «Политические известия в Украине».

«Справи розпочаті за ознаками зловживання монопольним становищем на ринках розподілу природного газу в межах територій ліцензійної діяльності, закріплених за відповідними облгазами. Підставою для початку справ стало донарахування облгазами побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсяги, визначені за даними лічильників», – розповідає очільник Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв.

Він уточнив, що такі дії облгазів призводять до додаткових, необґрунтованих витрат споживачів. Так, сьогодні розглядаються справи щодо «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Дніпрогаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Закарпатгаз», «Запоріжгаз», «Івано-Франківськгаз», «Київоблгаз», «Криворіжгаз», «Львівгаз», «Миколаївгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Тисменицягаз», «Харківгаз», «Харківміськгаз», «Хмельницькгаз», «Чернівцігаз» і «Чернігівгаз».

Видання підкреслює, що одним з партнерів Дмитра Фірташа, який контролює понад 70% розподілу газу в Україні, є Юрій Бойко, що не пройшов до другого туру президентських перегонів. Як зазначається, уся історія почалась, коли на посаді голови «Нафтогазу» Бойко почав працювати над погашенням газових боргів між Україною, Росією і Таджикистаном.

«Його напрацювання трохи пізніше лягли в основу досить сумнівного бізнесу компанії «Росукренерго», коли російський газ змішувався з таджицьким і за пільговими цінами поставлявся в Україну. Автори цих схем – Дмитро Фірташ та Юрій Бойко близько зійшлися в 2003 році, коли останній, зберігши посаду глави «Нафтогазу», став заступником міністра палива та енергетики», – сказано у повідомленні.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет розпочав розгляд справ за ознаками вчинення 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:06 :43