Новини » Суспільство 15 квітня, 2019, 9:35
Де у світі сніданок коштує найдорожче, – дослідження
pixabay.com
pixabay.com

Мешканцям технологічних вузлів, таких як Сан-Франциско, та фінансових столиць Швейцарії набагато легше придбати сніданок, ніж мешканцям більшості країн Африки, що розташовані на південь від Сахари, які повинні працювати набагато довше, щоб заробити на свій сніданок.

Останній глобальний «Індекс сніданку» (Bloomberg Global City Breakfast Index) розрахував відносні щоденні витрати та час, необхідний для того, щоб заробити на склянку молока, одне яйце, дві скибочки хліба та порцію фруктів, – зазначає видання Bloomberg.

Всього у чотирьох містах світу (Женеві, Дубаї, Люксембурзі та Берні) вартість стандартного сніданку становила менш як 1% добового доходу. Це значно контрастує з жителями Аккри та Лагосу, які повинні віддавати більше чверті свого добового прибутку за аналогічну їжу.

Bloomberg вибрав чотири продукти з переліку широко доступних товарів, щоб порівняти ціни на них в усьому світі. У порівнянні з «Індексом сніданку» 2017 року, доходи жителів Швейцарії зросли швидше, ніж ціни на основні продукти харчування. З 20 найбільш доступних щодо сніданку міст, п’ять знаходилися у Швейцарії і п’ять – в Австралії. Важливо також зазначити, що, як правило, зі збільшенням доходів частка витрачених на їжу грошей падає, навіть, якщо абсолютна вартість продовольства зростає.

У США найдоступніші сніданки були у Сан-Франциско, Бостоні та Х’юстоні, менш доступні – у Маямі та Філадельфії. Ханчжоу став найдорожчим за сніданком містом Китаю. Щоб дозволити собі його, середній громадянин повинен працювати 30 хвилин.

Найбільше ($4,45) коштував сніданок у Гамільтоні, Бермудські острови. Це в порівнянні з $3,48 у 2017 році. Лише 2% мешканців міста задіяні у сільському господарстві, і більшість продовольчих товарів імпортується.

30 міст з найменш доступним сніданком були зосереджені в основному у Південній Америці, Східній Європі, Південно-Східній Азії та Африці. Багато з цих регіонів страждають від продовольчої незахищеності або обмеженого доступу до доступної та поживної їжі, що може призвести до додаткових проблем, таких як хвороби та навіть смерть.

В Аккрі та Лагосі, двох містах з найменш доступними цінами на продукти харчування, для придбання стандартного сніданку треба працювати понад дві години.

Через гіперінфляцію та складну ситуацію з валютою, Венесуела була виключена з цьогорічного списку.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 17:19 :48