Новини » Політика 14 квітня, 2019, 16:40
Вступ України до ЄС не можливий без референдуму, якщо хтось цього не знав, – Порошенко
Петро Порощенко. Фото: Українська правда
Петро Порощенко. Фото: Українська правда

Вступ України до Європейського Союзу відбуватиметься через референдум після подання заявки на членство у євроспільноті.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко на НСК «Олімпійський», куди він прибув для участі в дебатах з кандидатом на посаду глави держави Володимиром Зеленським, повідомляє Укрінформ.

«Мене непокоїть, що зараз ми маємо зупинити євроатлантичну інтеграцію, щоб знову піти на референдум (мається на увазі пропозиція Зеленського винести на референдум питання вступу в ЄС та НАТО – ред.) Народ визначився, зараз маємо більше половини підтримки за НАТО і майже дві третини підтримки ЄС. Я вважаю, що це свідоме відтягування нашої дороги з повернення до родини європейських народів. І хочу повідомити, що референдум все одно буде. І Президент не проти референдуму, але він буде тоді, коли ми поставимо питання абсолютно предметно, бо вступ до ЄС неможливий без референдуму, якщо хтось цього не знав», – сказав Порошенко.

Глава держави наголосив, що спочатку для вступу в ЄС подається заявка, і вступ можливий лише тоді, коли країна відповідає критеріям, а також якщо народ на референдумі визначиться з тим, чи готовий делегувати частину повноважень наднаціональному органу.

В той же час Порошенко зазначив, що не варто «затягувати народ в манівці» стосовно питання з визначення євроатлантичного напрямку руху України, бо це «путінський сценарій».

Глава держави окремо наголосив, що вступ до ЄС та НАТО не є послабленням України.

«Я хочу наголосити, що членство України в ЄС та НАТО це не послаблення суверенітету, а навпаки – посилення, це гарантії незалежності держави. І на моє тверде переконання, я не маю жодного сумніву, що український народ за це під час цього референдуму проголосує. Коли цей референдум має бути? Якщо будуть продовжені реформи, якщо буде парламентська підтримка нашої програми щодо майбутнього членства в ЄС та НАТО», – сказав Порошенко.

Він додав, що за всі 70 років існування НАТО не було жодного випадку, коли на країну-члена Альянсу було здійснено збройну агресію або було прагнення зміни їхніх кордонів.

Порошенко також переконаний, що конституційних підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради нині немає.

«Конституційних підстав для дострокового припинення повноважень парламенту не існує. Якщо є теорії заколоту, то я в них не вірю. І це абсолютно безвідносно до мого ставлення до парламенту», – сказав Порошенко.

Він також наголосив, що Верховна Рада нинішнього скликання зробила величезні кроки на підтримку пропозицій Президента стосовно реалізації реформ. Порошенко переконаний, що цей процес буде продовжено і надалі.

 

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:19 :26