Новини » Суспільство 14 квітня, 2019, 12:35
Сестра моя жовта чапля
Жовта чапля
Жовта чапля

Вона така рідкісна, що про її появу повідомляють в українських новинах. Можна прожити все життя і не зустрітись з жовтою чаплею, яка в польоті виглядає білою. У неї синюватий дзьоб, широкі тупі крила, і окреме шлюбне вбрання. Сумно, але ще в середині 19 століття жовта чапля була рідкісною птахою. І люди, які її бачили, повідомляли орнітологам про цю незвичайну подію.

Одне слово, люди поділяються на тих, хто бачив жовту чаплю і тих, хто її не бачив. Орнітолог Андрій Бокотей навіть зазнимкував цю елегантну делікатну птаху, яка, проте, має різкий голос. Така собі леді-панк серед українського птаства.

– Сестро моя жовта чапле, як нам зустрітись з тобою?

– А навіщо нам зустрічатись? У людей свої клопоти, у нас – свої.

– Ну, в нас, дійсно, клопоти: вибори. І Великдень незабаром. А у тебе які клопоти?

– Весілля справити, гніздо звити, пташенят вивести. Дожити до осені й полетіти з дітьми на зимівлю.

– А де твоє гніздо, сестричко?

– Там, де тиша і спокій. Нас мало, ми птахи обережні. Гніздуємось у найглухіших місцях, на деревах чи в очереті. Але таких місць дуже мало.

– А от сірі чаплі не бояться. Селяться на ставах, водосховищах.

– Бо їм треба багато риби. Багато-багато. І вони великі. А ми маленькі, можемо і метелика впіймати і слимачка підібрати.

– Зараз така тенденція – дикі птахи і звірі селяться поблизу людини. Але не всі. Чорний бусьок схожий на тебе більше вдачею, ніж сіра чапля. Він так само гніздиться в найглухіших кутках і навіть близько не підпускає до себе людини. Чому ви так боїтеся людей?

– Ми не боїмося. Ми цінуємо свою незалежність.

А й справді. Незалежні істоти не потрапляють в неволю. Їх завжди мало. Колись у маєтку Дідушицьких в Соколіві була величезна колонія сірих чапель. Їх підгодовували, але коли було знищено місто Соколів, більшість птахів загинуло, а решта розпорошилася по Україні.

– А все ж я маю надію, сестричко моя жовта чапле, що ти втримаєшся, виживеш всупереч всьому і матимеш те життя, якого собі бажаєш.

– І я тобі цього бажаю. До зустрічі на берегах Дністра!

Ча́пля жо́вта (Ardeola ralloides) – птах родини чаплевих. Один з 5 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Рідкісний гніздовий перелітний вид. Завбільшки з сіру ворону. Важить до 300 грамів.

Галина Пагутяк,
для IA ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:17 :47