Новини » Світ 14 квітня, 2019, 5:36
Президент Трамп та Кім Чен Ин готові зустрітися на третьому саміті
Президент Трамп і північнокорейський Кім Чен Ин
Президент Трамп і північнокорейський Кім Чен Ин

Президент Дональд Трамп написав у суботу, що він відкритий до третього саміту з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, посилаючись на їхні «визначні» особисті відносини та розуміння того, де «ми стоїмо».

Про це повідомляє  abcNews.

«Я згоден з Кім Чен Ином, лідером Північної Кореї, що наші особисті відносини залишаються дуже хорошими, можливо, термін «відмінний» буде ще більш точним, і що третій саміт буде навіть більш правильним у тому, що ми повністю розуміємо, де ми стоїмо, – сказав Трамп до Вирушаючи в Національний гольф-клуб Trump у місті Стерлінг, штат Вірджинія.

«Північна Корея має величезний потенціал для... надзвичайного зростання, економічного успіху і багатства під керівництвом голови Кіма», додав Трамп. – «Я з нетерпінням чекаю дня, який може бути незабаром, коли демонтують ядерну зброю і санкції можна буде зняти, а потім спостерігати, як Північна Корея стане однією з найуспішніших держав світу!».

У своєму виступі, висвітленому державними ЗМІ Північної Кореї, Кім оголосив, що він готовий зустрітися з Трампом на третьому саміті і похвалив особисті відносини, які він розробив з Трампом.

«Як продовжує говорити президент Трамп, особисті зв’язки між мною і ним не є ворожими, як і відносини між нашими країнами, і ми все ще підтримуємо добрі відносини, щоб мати можливість обмінюватися листами із запитами про здоров’я в будь-який час, якщо хочемо», – сказав Кім.

Але він додав, що перед будь-якою зустріччю, Сполучені Штати повинні змінити свою політику щодо Північної Кореї і скасувати санкції до кінця року.

«Ми очікуємо сміливого рішення США з терпінням до кінця цього року, але я думаю, що напевно буде важко отримати таку хорошу можливість, як в попередньому саміті», – сказала Кім.

Трамп і Кім вперше зустрілися в червні 2018 року в Сінгапурі, а їхні переговори та користування з листами продовжувалися до другого місяця в Ханої, В’єтнам, у лютому. Але переговори не спрацювали, і саміт був несподівано скорочений, тому що Північна Корея хотіла, щоб США скасували всі санкції, згідно слів Трампа. При цьому він не сказав, чи підтримував контакт з Кімом після Ханоя.

У Білому домі в п’ятницю, Трамп зустрівся з південнокорейським президентом Луном Дже-ін, щоб обговорити майбутнє з Північною Кореєю і потенційну угоду для для зменшення з ядерного озброєння.

«Існують різні невеликі угоди, які могли б відбутися, – сказав Трамп. – Ви можете вирішити частинами, крок за кроком, але в цей момент ми говоримо про велику справу. Велика справа в тому, що ми повинні позбутися ядерної зброї».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:26 :57