Новини » Події 14 квітня, 2019, 16:52
Порошенко пообіцяв у випадку перемоги скасувати посади голів ОДА
ZIK
ZIK

Одразу після президентських виборів, у випадку перемоги, Петро Порошенко пообіцяв ініціювати зміни до Конституції, де посади голів державних адміністрацій будуть ліквідовані. Водночас створять префекти – з більшими і меншими функціями. Виконавча влада передається громадам. Контрольні функції, зокрема, контроль суверенітету і територіальної цілісності залишаться у префектів.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на Національному спортивному комплексі «Олімпійський» у Києві під час виступу, який транслював телеканал ZIK.

«Відповідно до Конституції, всі голови обласних державних адміністрацій йдуть у відставку одразу після завершення виборчого процесу, незалежно від того, хто переможе. Це основі кадрові можливості очільника країни», – каже Президент України.

Міністри після виборів президента – не йдуть, наголошує Петро Порошенко.

«Коли ж ми говоримо про МВС і Міноборони, то в парламентсько-президентській республіці, склад уряду на вакантні посади Президент може лише пропонувати. Міністри після виборів президента – не йдуть. І я їх відправляти у відставку не збираюся. Після парламентських виборів я, звісно, запропоную кандидатуру», – говорить Президент України.

Петро Порошенко звертає увагу на те, що губернаторів збирається обирати із лідерів об’єднаних територіальних громад.

«Особливо там, де вибори будуть сигналом того, що ми маємо посилити вертикаль. Одразу після президентських виборів я ініціюватиму зміни до Конституції, де посади голів державних адміністрацій будуть ліквідовані. Це і є продовження реформи децентралізації. Будуть префекти – з більшими і меншими функціями. Виконавча влада передається громадам. Контрольні функції, зокрема, контроль суверенітету і територіальної цілісності залишається у префектів», – зазначає Президент України.

Нагадаємо, Петро Порошенко наголосив, що ніколи не казав про знак рівності між Путіним і Володимиром Зелененьким.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:20 :15