Новини » Світ 14 квітня, 2019, 15:20
Помпео: Венесуельці не хочуть, щоб ними керували з Росії

Незважаючи на всі спроби Ніколаса Мадуро утриматися при владі, жителі Венесуели вже висловили свою думку, з якою потрібно рахуватися.

Про це держсекретар США Майк Помпео, який знаходиться в суботу з візитом в Парагваї, розповів в інтерв’ю кореспонденту Іспанської служби «Голосу Америки».

Гезель Тобіас про російське і кубинське втручання в Венесуелу і про своє бачення того, як буде здійснюватися перехід до демократії в цій південноамериканській країні.

«Мадуро і його поплічники знищили цю країну... Тому венесуельці не хочуть бачити його знову (при владі). Вони надали повноваження Національный асамблеї... і Хуану Гуайдо для встановлення справжньої демократії і процвітання в Венесуелі. Це історично дуже багата країна, в якій живе народ, готовий багато і наполегливо працювати... Їм потрібен лідер, який зможе боротися з корупцією, яка не буде передавати владу кубинцям або вимагати російського вторгнення», – підкреслив Помпео.

Відповідаючи на питання про нову стратегію, якої дотримуються Сполучені Штати при вирішенні венесуельської кризи, Майк Помпео зазначив, що мова йде не тільки про американську стратегію, а й про «стратегію народу Венесуели». Цю стратегію, каже держсекретар, поділяють всі опозиційні групи всередині країни: венесуельці відмовили в легітимності режиму Мадуро і надали повноваження парламенту для виведення країни з кризи.

«Іноді люди думають, що Мадуро перемагає, але, насправді він передав всі свої повноваження кубинцям і росіянам. Це слабкість Мадуро, яка, врешті-решт, призведе до його відходу, перезапуску демократії і економічного підйому в Венесуелі», – сказав держсекретар.

Коментуючи питання про те, як венесуельська криза вплинула на і без того напружені відносини між Вашингтоном і Москвою, Майк Помпео зазначив безпідставність тверджень Кремля про «неприпустимість американського вторгнення» до Венесуели.

«Росіяни кажуть, що американці не повинні вторгатися до Венесуели... Це смішно слухати, тому що вони самі вже вторглися (в країну) найгрунтовнішим чином. Кубинці розпоряджаються апаратом служб безпеки. Думаю, якщо б ви були військовим керівником Венесуели, вам було б ніяково від цього... Венесуельці хочуть мати свої власні сили безпеки. Вони хочуть мати власну демократію. Вони хочуть, щоб країною керували жителі Венесуели, а не люди з якогось маленького острова або з Росії. Вони хочуть, щоб країною керували венесуельці... Сполучені Штати готові підтримати цю вимогу», – заявив Майк Помпео.

Глава Держдепартаменту наголосив, що позиція США щодо командування армії Венесуели залишається незмінною:

«Ми ясно і публічно дали зрозуміти, що вони (військові) не повинні підтримувати Мадуро, що режиму більше немає... Ті, хто продовжить надавати підтримку Мадуро, зіткнуться з наслідками... Військові лідери, які ухвалять рішення захищати народ Венесуели, що не помиляться».

Майк Помпео додав, що це буде взято до уваги після переходу влади в руки демократичного уряду. За його словами, армійські командири, які завдавали насильство і завдавали шкоди венесуельців, понесуть відповідальність за свої дії.

У неділю глава Держдепартаменту продовжує своє турне по країнах Південної Америки. Він відвідує столицю Перу, де зустрічається з президентом і міністром закордонних справ, а потім зробить коротку зупинку в Колумбії, де у Майка Помпео заплановано відвідання міста Кукута на кордоні з Венесуелою.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 02:32 :26