Новини » Світ 13 квітня, 2019, 4:00
В Маріанській западині знайшли живі організми, які «пожирають» нафту

Вчені з Університету Східної Англії виявили унікальні бактерії, які харчуються нафтою, в найглибшій частині Світового океану – Маріанській западині. Разом з дослідниками з Китаю і Росії вони провели найповніший аналіз мікробних популяцій в найглибшій точці океану.

Про це повідомляють Діалоги.

Маріанська западина розташована в західній частині Тихого океану і досягає глибини приблизно 11 000 метрів. Для порівняння, висота Евересту становить 8 848 метрів.

«Ми знаємо більше про Марс, ніж про найглибшу частину океану», – сказав професор Сяо-Хуа Чжан з океанського університету в Китаї, який керував дослідженням.

На сьогоднішній день лише кілька експедицій досліджували організми, що мешкають в цій екосистемі.

Група вчених вивчила зразки, зібрані в найглибшій частині Маріанської западини (близько 36 000 футів вниз), і виявила нову групу бактерій, які розкладають вуглеводні, які є основними компонентами таких речовин, як природний газ і нафта.

Ця категорія бактерій не нова – ці мікроорганізми зустрічаються в багатьох місцях і сприяють зменшенню нафти, наприклад, при її розливах. Тим не менш, дослідження показало, що Маріанська западина є домом для найвищої популяції цих мікроорганізмів на Землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 02:44 :05