Новини » Політика 12 квітня, 2019, 9:49
Йованович підтримала Коболєва у конфлікті з Гройсманом

Посол США в Україні Марі Йованович у січні закликала прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не втручатися у процедури корпоративного управління в державних підприємствах.

Про це йдеться у листі Йованович Гройсману, інформує Економічна правда.

«З тривогою дізналися, що 16 січня Кабінет Міністрів заявив про припинення повноважень правління «Нафтогазу» з 22 березня. Ця дія Кабінету Міністрів суперечить принципам корпоративного управління, що давно обстоюються, та кидає виклик повноваженням Наглядової ради», – йдеться у листі, датованому 30 січня.

«Ми також стурбовані тим, що уряд може розглянути можливість втручання у процедури корпоративного управління в інших державних підприємствах, включаючи процес відбору членів Наглядової ради аеропорту «Бориспіль», – заявила Йованович.

У листі наголошується, що Україна досягла істотного прогресу в області корпоративного управління і реформування енергетичного сектора.

«Втручання держави в незалежність і повноваження наглядових рад державних підприємств може поставити під загрозу різні пакети допомоги Україні, для яких реформа корпоративного управління є фактором або умовою», – підкреслила Йованович.

«У випадку з «Нафтогазом» ми також прагнемо запобігти публічному конфлікту між урядом і керівництвом «Нафтогазу», який може підірвати довіру до репутації України як надійного партнера по транзиту газу для Європи. Такий конфлікт відповідав би інтересам Росії у той час, коли міжнародне співтовариство рішуче підтримувало Україну перед лицем російської агресії», – йдеться у листі.

Йованович закликала Гройсмана не здійснювати подальших заходів у зв’язку з пропонованим припиненням повноважень правління «Нафтогазу».

«Ваша тверда прихильність принципам належного корпоративного управління забезпечить процвітання українського народу в майбутньому», – резюмувала дипломат.

Нагадаємо, що суперечка між урядом і НАК розпочалась із того, що Гройсману не сподобались «захмарні» зарплати правління «Нафтогазу». Однак Гройсман заперечив конфлікт із главою НАК.

Пізніше наглядова рада НАКу вирішила все ж таки продовжити контракт із Коболєвим і встановити його місячний оклад у розмірі 2,08 млн гривень.

За словами Коболєва, призначати, звільняти, міняти зарплату, виписувати премії – це повноваження виключно Наглядової Ради НАК.

Після цього Кабмін оголосив конкурс на главу правління «Нафтогазу».

Глава «Нафтогазу» заявив, що не збирається звільнятися з посади.

Водночас Коболєв заявив, що оголошення урядом конкурсу на посаду глави НАК суперечить українському законодавству.

У результаті уряд ухвалив рішення про продовження контракту з правлінням НАК «Нафтогаз України» та його головою Андрієм Коболєвим.

При цьому Кабінет Міністрів вніс зміни до статуту НАК «Нафтогаз України», наділивши збори акціонерів повноваженнями на обрання і звільнення голови та членів правління без подання наглядової ради.

Коболєв заявив, що тема його зарплати отримала «політичне забарвлення» і пообіцяв до кінця року віддавати весь дохід на благодійність.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 02:56 :42