Новини » Економіка 12 квітня, 2019, 19:15
Як зміняться ціни на продукти до кінця літа – версія представника постачальників торговельних мереж
ZIK
ZIK

Гроші від індексації пенсій дуже сильно дестабілізували споживчий ринок, тому ціни підвищилися на більшість продуктів.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Пан Дорошенко зауважив, що ще на початку 2019 року інфляція буда дуже низькою, і в уряді говорили, мовляв, вона йтиме тільки донизу. Натомість зараз вона різко «пішла» вгору.

«Наприклад, у лютому вперше за п'ять років подешевшали всі види м'яса. Але недавно Держкомстат опублікував ціни за березень. Можна побачити, що з соціальних продуктів харчування зросла вартість 18 найменувань продуктів із 31, а за нашими даними – 24 продуктів», – зазначив експерт.

За його словами, на жаль, березень і квітень є достатньо інфляційними місяцями через те, що на продуктовий ринок надійшли гроші від монетизації субсидій, індексації пенсій і одноразових виплат.

«Цього не було закладено в бюджеті. Пенсіонери довго не могли собі дозволити те, що хотіли. І нарешті вони собі це купили. У першу чергу, зросли ціни на хліб і на крупи. Тому що це продукти першої необхідності, їх більше за все купували», – пояснив Дорошенко.

Також пан Дорошенко додав, що вже в травні буде уповільнення темпів інфляції. На його думку, це відбудеться за рахунок працюючого населення.

«У нас два тижні травневих свят. А це означає, що люди отримають меншу заробітну платню, ніж вона була в квітні і, відповідно, куплять менше. А далі нас очікує від червня до серпня зниження цін через те, що в нас традиційно буде високий урожай. І природно, що це суттєво позначиться на цінах», – прокоментував гість програми.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:32 :51