live

Це може поховати країну, – Каплін прогнозує велику політичну кризу

ZIK

Через конфлікт президента з парламентом та урядом після виборів в Україні буде велика політична криза.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Сергій Каплін.

Пан Каплін вважає, що не доречно говорити про підвищення зарплат і пенсій без врахування росту цін і поняття їх купівельної спроможності. Зокрема після порівняння цін на основні продукти харчування в Україні та в сусідніх країнах ЄС, можна зробити висновок, що в нас вони практично такі самі, а подекуди й вищі.

«Наприклад, у нас молоко коштує 25-30 грн, у Кракові – 18-20 гривень, масло – від 50 грн, а в Польщі 26-30 гривень. Це інформація із відкритих джерел  із сайтів супермаркетів. Ціна на кисломолочний сир приблизно однакова. Хоча варена ковбаса, свинина, курятина, рис, борошно в Польщі на 20-30% дорожчі, але середня заробітна плата в Польщі – приблизно 35 тисяч гривень, у нас – 8,5 тисячі гривень. Це різниця купівельної здатності», – зазначив політик.

Водночас він зауважив, що Україна займає друге місце в світі за експортом зерна, дев’яте  за експортом молока і сьоме – за експортом м’яса. За його словами, якщо ще врахувати, що ми другі в Європі за обсягами видобутку газу, то в нас – всі можливості для збалансування економіки.

«У нас є всі можливості розвивати виробництво і стати країною-локомотивом світової аграрної економіки. Але ми цього не робимо. Виключно всі зусилля політиків зосереджені на аналізах, дебатах, потім будуть – на неймовірній політичній кризі, яка чекає нас протягом року конфлікту уряду з президентом, президента з парламентом. І врешті-решт це може поховати нашу країну», – констатував Каплін.

Нагадаємо, 5 квітня Президент України Петро Порошенко здав аналізи на вміст в організмі нарко- і алкоречовин в антидопінговому центрі НСК «Олімпійський». Процедура відбору крові проходила на камери, в режимі-онлайн. Швидкі тести не виявили в організмі Порошенка наркотиків.

Інший претендент на президентський пост – Володимир Зеленський також здав аналізи, проте це відбулося в одній із приватних клінік. Додамо, аналіз крові у Зеленського брав масажист клініки «ЄвроЛаб» Владислав Кірякулов, який був учасником кулінарного шоу «Мастер шеф» та знімався у серіалі «Свати».

Водночас, небажання Зеленського здавати волосся на аналіз викликало питання у штабу Порошенка.

Як виявилося, лабораторія взяла аналізи у Зеленського «заднім числом». Згодом Володимир Зеленський заявив, що з датою аналізів стався казус.

Крім того, 10 квітня Володимир Кличко закликав Порошенка та Зеленського пройти тести VADA. Петро Порошенко здав аналізи експертам VADA та заявив, що непроходження тесту – це приниження для країни.

Читайте більше новин на тему: вибори ПрезидентаLoading...
Loading...
Loading...