Новини » Політика 12 квітня, 2019, 9:57
Росія «вривалася» до системи ЦВК в ніч підрахунку голосів, – Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про спробу кібератаки Росії на систему ЦВК у ніч підрахунку результатів виборів.

Про це він сказав під час Київського безпекового форуму, передає прес-служба МВС.

«Ми дали нашим сусідам не так багато можливостей з технічного боку втручатися у виборчий процес. Разом з тим, в ніч підрахунку голосів ми фіксували спроби втручання в нашу систему через кіберзагрози. Це були не масові атаки. Вони розвідували можливості наших систем. Але вони в нас надійні, тут можна подякувати колегам із Держспецзв’язку, СБУ і кіберполіції», – сказав Арсен Аваков.

Водночас міністр підкреслив, що питання проведення чесних виборів – це питання національної безпеки. Якби процес був не прозорим або президент обраний не легітимно, люди б вийшли на протест.

«Тоді б почався перехідний хаос. Це б в черговий раз ослабило Україну. Тут би Росія точно втрутилась. Тому треба проводити вибори так, щоб Росія не могла зробити ніяку свою провокацію», – зазначив він.

У свою чергу колишній заступник Державного секретаря з питань демократії, прав людини і праці Девід Крамер зазначив, що західні країни фіксували маніпуляції, які намагалися втілити в Україні, наприклад, закиди про те, що військовий стан покликаний відмінити вибори. Але Україна впоралась навіть з такими викликами, українці захистили свої вибори.

«Ми багато уроків винесли з вашого досвіду. З того, як ви запобігали втручанню з боку Росії. Ви маєте великий досвід на Донбасі і в Криму, але зараз ви довели, що у вас і тут великий досвід», – зазначив Девід Крамер.

Додамо, Аваков готовий забезпечити порядок на Олімпійському для дебатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:28 :21