Новини » Економіка 12 квітня, 2019, 18:03
Приклад із турецькими огірками – як український виробник програє конкуренцію іноземним
ZIK
ZIK

Україна стикається з проблемою, що наші фірми в нашій країні починають витісняти іноземні. Цього року ми на 63% збільшили імпорт турецьких огірків, тому що в нас бракує теплиць.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Кирило Сазонов.

На запитання ведучої про те, чи можна говорити про зубожіння в Україні, пан Сазонов сказав, що потрібно дивитися на економіку цілісно, а не тільки на те, що щось подорожчало на якусь суму. Він вважає, що загалом тенденції хороші, але є ще багато роботи щодо підтримки українського бізнесу.

«Дійсно, дещо подорожчало, але м'ясо взимку подешевшало, це вперше на моїй пам'яті таке. Інфляція за минулий рік становить менше 10% і це чудово, такого в нас давно не було. В цьому році уряд ставить завдання вийти на 8%, що є досить складним завданням. Ми бачимо, що фермери починають заробляти більше через те, що долар тримається, паливо не дорожчає, частина продуктів трохи подорожчала», – розповів політолог.

Також пан Сазонов не погоджується з думкою про те, що не можна різко підвищувати пенсії або одночасно давати якісь доплати. На його думку, ці гроші не зникають за кордон, перетворюючись у долари чи євро, вони йдуть селянам, переробникам, співробітникам супермаркетів, тобто вони працюють на економіку країни.

«Пенсіонери не купують дорогі телефони, автомобілі чи одяг. Вони з цими грошима йдуть на ринок, у магазин і, як правило, купляють продукти вітчизняного виробництва. Гроші, вкладені у пенсіонерів, це зараз найефективніші інвестиції», – переконаний експерт.

Як зазначалось, раніше Президент Петро Порошенко заявляв, що монетизація субсидій та індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 18:09 :14