Новини » Суспільство 12 квітня, 2019, 17:53
При довгому перебуванні у космосі люди омолоджуються, – дослідження NASA

Завершилося масштабне дослідження NASA, присвячене впливу тривалого космічного польоту на людський організм. В рамках цього проекту вивчали фізіологічні показники двох астронавтів-близнюків, які проходили однакову підготовку. У 2015-2016 роках, Скотт Келлі провів рік на борту МКС, в той час як Марк Келлі залишався на Землі.

Про це повідомляє Naked-science.

Деякі відмінності між ними виявилися відразу після повернення, інші – на рівні зміни активності генів – були помічені в ході більш детальних досліджень.

У свіжому номері журналу Science опубліковано статтю Маркуса Лёбріха (Markus Löbrich) і Пенні Джеггі (Penny Jeggo), в якій вони підводять загальні підсумки дослідження близнюків. Автори відзначають, що в цілому людський організм погано пристосований для таких довгих космічних місій і переживає при цьому масу негативних змін. З іншого боку, практично всі ці негативні наслідки з часом зникли у Марка Келлі.

Так сталося, наприклад, з теломерами – кінцевими ділянками хромосом, які коротшають з віком. Всупереч всім очікуванням, їх довжина за час перебування Марка в космосі збільшилася, «омолодивши» його геном. Однак після повернення вони знову стали скорочуватися, причому швидше, ніж звичайно, так що зараз зменшилися сильніше, ніж у брата, який залишався на Землі. Чому і як це сталося – залишається невідомим і дуже цікавим питанням.

Більш очікуваними виявилися зміни, пов’язані з перерозподілом рідин в умовах мікрогравітації. Деякий час зір Марка Келлі погіршувався (він був змушений навіть носити окуляри), відзначалися порушення в кровопостачанні ніг. Крім того, зміни торкнулися складу кишкової мікрофлори і навіть привели до зниження когнітивних здібностей, вимірюваних в ході тестів. Втім, з часом і вони повернулися в норму.

Нагадаємо, сьогодні, 12 квітня, у світі відзначають Міжнародний день польоту людини в космос.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 05:54 :52