live

Порошенко про звинувачення Кулика: Прокурор відробляє завдання Коломойського

ZIK

Заяви прокурора Костянтина Кулика щодо тиску зі сторони Адміністрації Президента на розслідування проти Сергія Курченка – банальний вкид перед виборами. Таким чином Кулик виконує доручення олігарха Ігоря Коломойського, із яким зустрічався минулого місяця в Ізраїлі. Саме після цієї поїздки Кулик почав так перейматись справою.

Про це в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» заявив Президент України Петро Порошенко.

Заступник начальника департаменту міжнародно-правової співпраці ГПУ Костянтин Кулик заявив, що Петро Порошенко двічі впливав на розслідування справ, якими той займався.

«Зі сторони Петра Олексійовича вплив був двічі, це було в Адміністрації Президента. Окрім того, вплив здійснювався ще кілька разів, коли на нього посилались заступники Генерального прокурора Єнін та сам Генпрокурор.

«Ми 5 років розслідували економічний блок злочинів Януковича, періодично нас збивали зі шляху. Зокрема, коли ми входили в епізоди, пов’язані із діяльністю «АйСіЮ», або UMH-холдингу», –заявив Кулик.

За його словами, коли департамент закінчив провадження щодо Курченка, пред’явили підозри Ложкіну, Філатову, Гонатрєвій і Стеценку. Після цього зі сторони заступника Генпрокурора Єніна та самого Луценка почався тиск.

«Я говорив із керівництвом, наголошував, що потрібно зайняти правову позицію, бо для всіх буде краще, якщо цим особам пред’являть підозри – тоді, в цій ситуації, усі будуть «очищені»  і ми виконаємо вимоги закону, однак в кінці керівництво все ж стало на «темну сторону», – запевняв начальник департаменту міжнародно-правової співпраці.

За його словами, люди, пов’язані із Гонтаревою, почали навіть приносити копії допитів свідків, дізнаючись, хто з них заходив до ГПУ. Це вилилось в рапорт Кулика щодо того, що в діях його керівництва є ознаки «сприяння злочинній організації». Відповідний рапорт було внесено у ЄРДР і направлено Луценкові для реєстрації.

«На скільки я розумію, Луценко його ще розглядає. Згідно інструкції, в нього доба», –розповів Курченко.

У свою чергу Петро Порошенко зазначив: справи проти Курченка, на які посилається Кулик, ведуться «вже багато років». Та жодних рішень щодо винесення підозр зазначеним особам не було.

«Цікаво, що ще місяць тому в пана Кулика не було жодних думок щодо цього, аж поки він не вирішив поїхати до Ізраїлю. Маємо інформацію, що під час поїздки він зустрічався із Коломойським. Саме від нього і отримав цей наказ, саме там прийняв рішення зрадити присязі», –заявив Порошенко.

Після цього, за його словами, Кулик полетів до Відня на зустріч із юристом Коломойського.

«Є завдання, яке було поставлене оточенням, або особисто Коломойським, щоб це точно використовувалось у виборчому процесі. Я ж наголошую, що жодних правових підстав у діях Кулика не було. На скільки розумію із рапорту, він виведений за межі слідчої групи, йому заборонено вчиняти будь-які дії, в тому числі і без дозволу розголошувати таємницю слідства. Ухвалене ним рішення означає, що він не є ані слідчим, ані прокурором, а політичною фігурою», – підкреслив Президент.

Тож він підкреслив: таким чином перед виборами намагаються дискредитувати того чи іншого політика. Головне – зробити, нібито, витік інформації і вкинути його на телешоу.

«Таке має право робити політик. Однак, коли це робить слідчий, це вже кримінальний злочин – зловживання владою, розголошення таємниці слідства та порушення кримінально-процесуального кодексу. За скоєння цих злочинів, на моє глибоке переконання, без «втручання Президента» кулик точно має нести кримінальну відповідальність», – підкреслив Петро Порошенко.

Як повідомлялось раніше, Виведений з групи прокурорів у провадженні щодо Сергія Курченка та його ймовірних спільників Костянтин Кулик заявив, що Петро Порошенко, представники його адміністрації, нардепи БПП та керівництво Генпрокуратури втручалися у розслідування цієї справи.

Політолог Кирило Сазанов ж зазначив, що таким чином Кулик та його група намагається звести рахунки з причетними до націоналізації «ПриватБанку».

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Loading...