Новини » Економіка 12 квітня, 2019, 13:41
Побутові споживачі не платитимуть за газ більше, ніж промисловість, – Кістіон
Газ. Фото: pixabay.com
Газ. Фото: pixabay.com

Побутові споживачі в Україні не платитимуть за газ більше, аніж промислові споживачі.

Про це під час години запитань до уряду під час засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

Віце-прем’єр-міністр, відповідаючи на запитання парламентарів щодо різниці у ціні на газ для побутових та промислових споживачів, запевнив, що українці платитимуть справедливу ціну за блакитне паливо.

«Дійсно, так, коли кон’юнктура ціни на хабі була за 10 тисяч гривень, і промислові підприємства сплачували більш ніж 11 тисяч за тисячу кубометрів, уряд прийняв рішення і поклав спеціальні обов’язки, які обмежують вартість природного газу. У зв’язку з світовими цінами на енергоносії, ми простежуємо динаміку поступового зниження вартості. Уряд 3 квітня ухвалив рішення, яким дав можливість монополісту, НАК «Нафтогаз України», зменшувати вартість природного газу, який відпускається безпосередньо категорії «фізичні особи», тобто, побутовим споживачам, і теплопостачальним підприємствам, виходячи із ціни, яка формується, - із середньоарифметичної ціни за попередній місяць для промислових споживачів, які оплачують за газ з передоплатою», – зазначив Володимир Кістіон.

Він запевнив, що це питання перебуває під контролем, і українські споживачі не платитимуть більше, аніж промисловість.

Нагадаємо, 3 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка надає можливість «Нафтогазу» знизити ціну на газ для населення вже з квітня 2019 року.

Як повідомляли, ціна на природний газ для населення з 1 квітня знизилася на 3,5% або на 30 копійок до 8,35 гривень/куб. м.

Додамо, раніше у НАК «Нафтогаз України» заявили про рекордні залишки газу в кінці опалювального сезону.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 15:06 :07