Новини » Економіка 12 квітня, 2019, 20:10
Нацбанк випустить монету «Холодний Яр»
Монета
Монета "Холодни Яр". Фото: НБУ

У понеділок, 15 квітня, Національний банк запустить в обіг пам’ятну монету номіналом 5 грн «Холодний Яр».

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Монету виготовлено з нейзильберу. Вона має масу 16,54 г, диаметр – 35 мм. Тираж монети – 40 тис. екземплярів.

Зазначається, що на аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким напис півколом: Україна. Під гербом позначення номіналу: 5, на дзеркальному тлі вертикальний напис: гривень, літери якого донизу розширюються.

Монета

По обидва боки від напису -зображення стовбурів дерев; угорі на дзеркальному тлі стилізований напис півколом: Холодний Яр, унизу ліворуч – рік карбування монети: 2019 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс: угорі і внизу, з ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, ліворуч і праворуч – коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини та Холодноярської Республіки, унизу серед дерев – Троїцька церква Мотронинського монастиря, йдеться у повідомленні.

У Нацбанку пояснюють, що монета присвячена історичній місцевості, сповненій славними козацькими традиціями, у центрі якої розташована одна з її окрас – Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Холодний Яр – реліктовий лісовий масив (Кам’янський район Черкаської області), де серед пам’яток природи найвідомішою є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка. Саме з Холодного Яру навесні 1768 року почався соціальний та національно-визвольний рух 1768–1769 років у Правобережній Україні – Коліївщина. У 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах «Гайдамаки» та «Холодний яр». У 1919–1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 18:18 :14