live
Новини » Політика 536 Читать эту новость на русском

НАТО затвердило «чорноморський пакет» для України та Грузії

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков. Фото: Андрій Сніжко/ZIK.
загрузка...
загрузка...

Північноатлантичний альянс затвердив пакет допомоги Україні і Грузії в Чорному морі і тепер повинен приступити до його реалізації.

Про це заявив глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков в коментарі УНН під час 12-го Київського безпекового форуму.

«НАТО має комплексний пакет допомоги для України з 2016 року. У Вашингтоні міністри закордонних справ вирішили посилити ситуаційну обізнаність НАТО в Чорноморському регіоні, а також посилити підтримку ключових партнерів в Чорному морі – тобто України і Грузії. Тому ми збираємося приділяти більше уваги відвідуванню портів, навчання та обміну інформацією для наших партнерів. Рішення було прийнято на минулому тижні, і тепер його реалізація повинна початися», – сказав дипломат. 

За словами Віннікова, «пакет» повинен посилити вже наявні заходи, що вживаються НАТО в чорноморському регіоні. 

«Це буде постійний процес. Це буде посилення вже існуючих заходів підтримки, і в якості пріоритету для України і Грузії буде відкрито більше заходів. Як ви бачили, недавно була морська група НАТО, яка відвідала порт. Ми очікуємо більше таких візитів в майбутньому, а також союзники на двосторонній основі відправляють кораблі в українські порти, і вони будуть продовжувати це робити», – заявив він. 

Нагадаємо, у НАТО визначили 5 головних напрямів реформи сектору безпеки і оборони України на 2019 рік.

 

Loading...
Loading...
Loading...