Новини » Суспільство 12 квітня, 2019, 17:23
На Київщині відкрили нову астрономічну обсерваторію

На Київщині створили нову астрономічну обсерваторію – там спостерігатимуть за штучними супутниками та космічним сміттям.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

Об’єкт працюватиме в інтересах національної безпеки, оборони та економіки держави.

«Призначенням відкритої астрономічної обсерваторії є спостереження за штучними супутниками Землі. Інший запущений в експлуатацію об’єкт – це система Збруч, яка здійснює контроль за космічними об’єктами, які перебувають на орбіті. Зокрема, і за космічним сміттям, яке становить потенційну загрозу. На сьогодні ми вже маємо каталог з приблизно 12 тис. космічних об’єктів, за якими спостерігаємо та здійснюємо контроль», – розповів начальник центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний.

У Національному центрі управління та випробувань космічних засобів повідомили, що в Україні подібних астрономічних обсерваторій є декілька. Усі вони мають різні завдання. Вони мають можливість отримувати інформацію про конкретне призначення кожного космічного об’єкта, оперативно проводити оцінку його можливостей з точки зору потенційних загроз. Крім того, здатні формувати цілевказівки для ударних систем високоточної зброї.

Читайте також: Через тиждень перебування у космосі миші на МКС почали бігати по колу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 12:19 :52