Новини » Регіони 12 квітня, 2019, 13:44
Митники та СБУ затримали на Волині контрабанду деревини

Волинські митники та працівники СБУ припинили спробу київської компанії вивезти до Польщі контрабанду – понад 15 кубометрів дерев’яних брусків з акації.

Про це IA ZIK повідомили у ГУ ДФС в області.

До оформлення на митний пост «Луцьк» перевізники подали документи, згідно з якими на експорт завантажено столярні вироби з хвойних порід дерев та цвяхи для їх кріплення. Проте під час митного огляду підтвердилась лише товарна позиція цвяхів.

Решта, за висновками експерта з кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу – це обрізні, нестругані, не шліфовані, які не мають торцевих з’єднань пиломатеріали. Частина з них за сировину справді мала хвойну породу дерев – сосну, але понад 15 кубометрів пиломатеріалів були виготовлені з акації (Robinia pseudoacacia).

Відповідно до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаною з реалізацією та експортом лісоматеріалів», лісоматеріали та пиломатеріали акації поряд з іншими рідкісними породами дерев заборонені для вивезення за межі митної території України.

За порушення цієї заборони карають відповідно до ст.. 201 (1) Кримінального Кодексу України. Відтак, повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, митники скерували до правоохоронних органів для подальших процесуальних дій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 12:25 :32