Контроль за спецслужбами: у ВР може з’явитися новий комітет, – Гопко

ZIK

У Верховній Раді ініціюють створення нового парламентського комітету з нагляду за спецслужбами України.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK повідомила народний депутат України, голова Комітету ВРУ у закордонних справах Ганна Гопко.

Парламентар, відповідаючи на запитання глядачів щодо оцінки ефективності оборонної сфери, спецслужб і чому відбувається відтік кадрів у Збройних силах, заявила, що реформу у сфері обороноздатності і безпеки можна було здійснити набагато більше, та нагадала про факти корупції і розкрадань. Водночас, як зауважила Ганна Гопко, у 2014 році, коли Росія напала на Україну, наше військо фактично було знищене і не було чим захищати країну.

«За ці п’ять років, можна сміливо говорити, що з-понад 250 тисяч (це чисельність ЗСУ) вже 500 тисяч – ветерани, які пройшли фронт і мають практичний унікальний досвід протидії гібридним загрозам. Це може бути наш внесок у європейську безпеку, коли ми не кажемо, що ми жертва російської агресії, допоможіть нам. Ні, ми – контриб’ютор для європейської безпеки», – наголосила Ганна Гопко.

Депутат нагадала, що вона є співавтором законопроекту, зареєстрованого у Верховній Раді України, щодо створення парламентського комітету з нагляду за спецслужбами України. Вона пояснила, які функції виконував би такий комітет.

«Ми могли б у закритому режимі заслуховувати звіти спецслужб, розуміти, яка ситуація, щоб такі неприйнятні приклади, як робота Семочка в Службі зовнішньої розвідки – сподіваюсь, Президент прийме рішення і таких людей не буде у Службі зовнішньої розвідки, – можна було повністю очистити», – заявила Ганна Гопко.

Нардеп вважає, що спецслужби потребують повного очищення. З її слів, відповідні процеси тривають, Україна спільно з міжнародними партнерами напрацьовує законодавчі зміни, і перед парламентськими виборами, сподівається Ганна Гопко, їх можуть ухвалити.

Як повідомляли, Рада Національної безпеки та оборони України направила за належністю до Служби безпеки України звернення Центру «Миротворець» щодо причетності спецслужб РФ до втручання у вибори Президента України.Loading...