Новини » Економіка 12 квітня, 2019, 12:35
Гройсман заявив про «план Б» щодо транзиту газу й анонсував звіт наглядової ради «Нафтогазу»

Український уряд має «план Б» на той випадок, якщо Росія зупинить транзит газу територією України та блокуватиме роботу української ГТС.

Про це під час години запитань до уряду під час засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Керівник уряду зазначив, що очевидним є те, що РФ і надалі застосовуватиме всіх заходів, щоб заблокувати роботу української газо-транспортної системи, та повідомив про «план Б» , якщо Росія зупинить транзит блакитного палива.

«Безперечно, є «план Б» на випадок, якщо Росія вдасться до інших дій, хоча питання є дуже складним, дуже непростим. Я вважаю, що «Нафтогаз України» і його менеджмент достатньо відстали від виконання того плану, який був затверджений урядом щодо відділення газотранспортної системи в окрему юридичну структуру, яка буде відповідати європейському законодавству», – заявив Володимир Гройсман та нагадав, що такий план був ухвалений українським урядом 1 липня 2016 року.

Очільник уряду також повідомив, що наглядова рада НАК «Нафтогаз України» має відзвітувати про свою роботу до кінця квітня.

«НАК є, по суті, монополістом, і, я думаю, ви знаєте мою жорстку позицію щодо цієї монополії. Тому що, на мій погляд, компанія має не лише займатися гонитвою за надприбутками, а й виконувати інші важливі державні функції. У квітні термін звіту, відповідно до закону про акціонерні товариства, наглядових рад. Усі матеріали будуть проаналізовані урядом для прийняття відповідних рішень», – наголосив Володимир Гройсман.

Як повідомляли, «Газпром» повідомив про наміри припинити транзит газу через Україну і Туреччину з 2020 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 18:25 :59