Новини » Світ 186 Читать эту новость на русском

Бійка зі службою безпеки і футбол у посольстві: Еквадор пояснив, чому позбавив притулку Ассанжа

Міністр закордонних справ Еквадору Хосе Валенсія назвав дев’ять причин, через які засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа країна позбавила притулку.

Про це УНН повідомляє з посиланням на The Guardian.

Список, наданий на засіданні еквадорського парламенту, варіювався від втручання у відносини Еквадору з іншими країнами до необхідності «миритися з його нечемністю» протягом майже семи років.

Зі слів Валенсії, в Еквадору не залишилося іншого вибору, окрім як припинити перебування Ассанжа в лондонському посольстві країни після його «незліченних втручань в політику інших держав», які ставлять під загрозу відносини Еквадору з цими країнами.

Інше зауваження стосувалося поведінки Ассанжа, у тому числі катання на скейтборді і гри у футбол у невеликому за площею посольстві, поганого поводження зі співробітниками посольства, погроз і навіть бійок зі співробітниками служби безпеки.

Він сказав, що Ассанж «постійно звинувачував співробітників (посольства – ред.) у тому, що вони шпигують і знімають його» для Сполучених Штатів, і замість того, щоб подякувати Еквадору за майже сім років притулку, з його боку і його оточення була «лавина критики» проти уряду Еквадору. Він також згадав про «гігієнічні» проблеми гостя, в тому числі про «дуже неприємні» і «пов’язані з травленням».

Однак, за словами міністра, погіршення стану здоров’я Ассанжа також викликало серйозну стурбованість. Він додав, що той факт, що Велика Британія не розглядала питання про надання йому охорони, означав, що Еквадор зіткнувся з перспективою його перебування «у дипломатичному штабі на невизначений час».

Міністр додав, що Еквадор не може надавати притулок особі, яка рятується від правосуддя, і прохання про екстрадицію Ассанжа, коли Еквадор позбавив його притулку, не було. Валенсія додав, що Велика Британія запропонувала Ассанжу достатні гарантії належної правової процедури, і він не буде екстрадований в країну, де йому можуть загрожувати тортури або смертна кара.

Нарешті, у тому, як Ассанжу було надано еквадорське громадянство, були «численні невідповідності», і його перебування виявилося дуже дорогим, сказав міністр. Еквадор витратив понад 5,8 млн доларів на забезпечення безпеки свого гостя в період з 2012 по 2018 рік і майже 400 тисяч доларів на його медичні витрати, їжу і прання, додав він.

Нагадаємо, 11 квітня засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа затримала британська поліція у посольстві Еквадору в Лондоні.

Ассанж жив у посольстві Еквадору в Лондоні протягом понад шести років, переховуючись від британської влади, яка могла арештувати його за порушення умов звільнення під заставу, якщо він покине дипустанову. Він також побоювався екстрадиції до США, де є ймовірність його кримінального переслідування за публікацію секретної інформації Агентства національної безпеки.

Додамо, Еквадор позбавив Джуліана Ассанжа притулку в своєму посольстві у Лондоні.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News