Новини » Політика 12 квітня, 2019, 16:10
Автор законопроекту проти фейків спростував інформацію про штрафи для ЗМІ у 3 млн грн
facebook.com/igoroleksandrovychlapin
facebook.com/igoroleksandrovychlapin

Законопроект N-10139 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації» направлений, насамперед, на боротьбу з російською пропагандою в Україні, а поширена раніше головою НСЖУ Сергієм Томіленком інформація про мільйонні штрафи для ЗМІ не відповідає дійсності.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив автор законопроекту – народний депутат Ігор Лапін.

Він зазначив, що не знає, звідки голова спілки журналістів узяв цифру у 3 млн штрафів для ЗМІ за поширення недостовірної інформації.

«Там передбачені різні види покарання. До 8,5 тис. грн, від 8 до 17 тис. грн і є ще до 51 тис. грн. Ніяких мільйонів там немає», – заявив нардеп.

«Законопроект направлений, перш за все, на боротьбу проти російських окупантів, а не проти ЗМІ. Він абсолютно не має ніякого стосунку до закону, який був прийнятий у Росії, тому що там у них питання зупинення ліцензії залежить від заяви генпрокурора і Роскомнадзор просто за заявою генпрокурора або його заступників зупиняє ліцензію. А в нас лише через суд. Ми і так можемо через суд це зробити. Якщо, наприклад, у ЗМІ є відверті заклики до війни, ми ж можемо відкрити кримінальну справу і через суд зупинити ліцензію або зобов’язати прибрати матеріал і т. д. Цей законопроект урегульовує моменти, які стосуються процесуального кодексу, тобто скорочена процедура розгляду для таких справ», – пояснив нардеп.

Ігор Лапін також запевнив, що у його проекті йдеться «не про владу, а честь і гідність особи».

Нардеп додав, що його обурило поширення головою НСЖУ перекрученої інформації про цей законопроект. «Людина хоче побороти закон проти фейків за допомогою фейку. Це так виглядало», – сказав він.

Нагадаємо, раніше у Національній спілці журналістів назвали черговою атакою на права журналістів зареєстрований народним депутатом Ігорем Лапіним («Народний фронт») проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації». Голова НСЖУ Сергій Томіленко, зокрема, заявив, що журналістам та ЗМІ знову загрожує кримінальна відповідальність за «недостовірну інформацію», а також штрафи від 480 тисяч і до 3 мільйонів гривень, або ж виправні роботи.

Сам Ігор Лапін на своїй сторінці у Facebook пояснював необхідність ухвалення такого законопроекту.

«Законопроектом пропонується кримінальна відповідальність за фейк, а саме – штраф, виправні роботи (покарання – за місцем роботи, із суми заробітку – у дохід держави – відрахування), громадські роботи (безоплатні суспільно корисні роботи у вільний від роботи час). + Судимість. Але, якщо особа неумисно поширила відомості, вона може їх спростувати. І жодної відповідальності не настає», – написав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 08:33 :25