Новини » Світ 12 квітня, 2019, 15:33
Ангела Меркель похвалила Україну за реформи та згадала пожертву Революції Гідності
ZIK
ZIK

Український народ показав, що готовий іти непростою дорогою та втілювати демократичні зміни, які є складним процесом. Україна протягом останніх 5 років зробила дуже багато, але це ще не кінець її шляху до демократії.

Про це під час своєї зустрічі з Президентом України Петром Порошенком, яку транслював телеканал ZIK, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Вона підкреслила, що Європа цінує події 2013-2014 років, коли український народ показав свою мужність та підтримку демократії.

«Український народ був готовий іти цією непростою дорогою та втілювати ці демократичні зміни, які є складним процесом. Ми неодноразово говорили про те, наскільки складно відбувається процес створення інституцій, які боротимуться з корупцією, просуватимуть прозорість», – зазначила пані канцлер.

З її слів, Україна протягом останніх 5 років зробила дуже багато, але це ще не кінець її шляху до демократії.

«В очах ОБСЄ перший тур виборів президента України був чесним і прозорим. Це величезний крок на шляху реформ. Звичайно, була певна критика, яку висловила Організація, і до неї потрібно поставитися серйозно», – наголосила Ангела Меркель.

Крім того, вона зазначила, що Європа фінансово підтримувала Україну на цьому шляху трансформації до Європейського Союзу та у реформах, зокрема, децентралізації.

«Сьогодні ми говорили про мінський процес. До сьогоднішнього дня нам не вдалося встановити стабільний режим припинення вогню, але можемо сказати, що ми трохи зменшили градус конфлікту. Звичайно, і французький президент мав таку думку, що важливою була участь Росії в мінському процесі, хоча його результати не є повністю задовільними», – наголосила канцлер Німеччини.

Тим не менш, запевняє вона, «Мінськ» сьогодні залишається єдиним шляхом, яким можна іти до врегулювання конфлікту на окупованих територіях України.

«Це єдиний варіант, який може принести користь. Я ще раз вимагаю звільнення захоплених 24 українських моряків, а також вільного проходження українських кораблів через Керченську протоку. Маріуполь – це важливе місто для процвітання України, до якого має бути доступ», – переконана пані Меркель.

Крім того, вона зазначила, що під час своєї зустрічі з Петром Порошенком сторони обговорили можливість розвитку двосторонніх відносин між державами та відносини України з ЄС.

«Угода про асоціацію вже принесла нам багато досягнень. Це важливий сигнал. Європейський Союз показав цим свою реакцію на анексію Криму, на захоплення територій на сході України. Ця угода надала величезні можливості для сторін», – запевняє пані канцлер.

Вона наголосила, що сьогодні, порівняно з ситуацією, яка була 5 років тому, є стабільність у відносинах з Україною та довіру до неї на міжнародних фінансових ринках.

«Це величезний прогрес, але український народ приніс жертву задля цього. Не варто забувати, що перехід до ринкової економіки та відмова від штучно занижених тарифів – це теж результат жертви українського народу. Я хочу подякувати українському народу. З боку Німеччини ми хочемо продовжувати співпрацю», – резюмувала Ангела Меркель. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 02:49 :29