АМКУ відкрив справи щодо облгазів Фірташа

Антимонопольний комітет розглядає справи за ознаками вчинення 20 облгазами порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Про це повідомив глава АМКУ Юрій Терентьєв у Facebook.

Зокрема, АМКУ розглядаються справи щодо: «Вінницягазу», «Волиньгазу», «Дніпрогазу», «Дніпропетровськгазу», «Житомиргазу», «Закарпатгазу», «Запоріжгазу», «Івано-Франківськгазу», «Київоблгазу», «Криворіжгазу», «Львівгазу», «Миколаївгазу», «Рівнегазу», «Сумигазу», «Тисменицягазу», «Харківгазу», «Харківміськгазу», «Хмельницькгазу», «Чернівцігазу», «Чернігівгазу».

«Справи розпочато за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках розподілу природного газу в межах територій ліцензійної діяльності, закріплених за відповідними облгазами», – зазначається у повідомленні.

Як пояснив Терентьєв, підставою для цього стало донарахування облгазами зайвих обсягів спожитого природного газу споживачам.

«Такі дії облгазів призводять до понесення додаткових, необґрунтованих витрат споживачами», – підкреслив глава АМКУ.

Наразі комітет збирає докази в рамках відкритих справ. Також очікується інформація від Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

«Після всебічного з’ясування обставин справ та аналізу отриманої інформації, комітетом будуть вжиті заходи відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції», – резюмував Терентьєв.

Нагадаємо, в Україні з початку березня почали перевіряти операторів газорозподільних мереж через завищені платіжки на газ для споживачів.

Перевірки триватимуть до середини квітня. Результати будуть публічно оприлюднені та обговорені.

 

Loading...