Новини » Політика

Вибори на підставі мінського процесу призведуть до легітимізації ватажків з ОРДЛО, – Власенко

ZIK

Якщо дозволити проводити вибори в ОРДЛО на підставі мінського процесу – за українськими законами, але при відкритому кордоні – волевиявлення відбудеться під дулом окупантів. Це може призвести до легітимізації ватажків.

Про це, відповідаючи на питання журналістів у кулуарах парламенту,  відки вів трансляцію телеканал ZIK, заявив народний депутат України Сергій Власенко.

Коментуючи можливість автономії ОРДЛО у складі України він зазначив: його політсила не голосувала і за закон про спеціальний статус для цих територій. Адже вважає, що децентралізація має відбуватись по всій країні і рівномірно, як і розширення повноважень органів місцевого самоврядування.

«Однак при цьому є низка державних функцій, які не повинні їм передаватись. Зокрема, формування судової гілки влади. Правоохоронної системи, безпека та оборона. Ці функції не передаються на місцевий рівень, а відтак – окремим суб’єктам», – підкреслив Власенко.

Він наголосив: згідно закону, вибори у цих регіонах мають проходити на підставі мінського процесу. Тобто – за українським законом, однак «при відкритому кордоні». Тобто – під впливом нинішніх окупантів.

«По факту, вибори відбуватимуться під дулом автоматів. Відтак, це зробить легітимізацію тих людей, які сьогодні очолюють ОРДЛО. Також закон передбачає можливість впливу цих людей на формування суддівської та правоохоронної гілки влади. Це неприпустимо. Вони сформують свої суди та правоохоронні органи», – вважає нардеп.

До того ж, на його думку, амністія, передбачена законом, прописана так, що її можна розтлумачити максимально широко. Тому й вважає закон неприйнятним.

Нагадаємо, раніше в «Опозиційній платформі – За життя» заявили, що так звані «ДНР» і «ЛНР» попередньо згодні повернутися до складу України на умовах автономії.

Loading...