Новини » Світ 11 квітня, 2019, 12:19
Відтермінування Брекзіту: Питання та відповіді
Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN
Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN

Після шістьох годин напружених переговорів лідери ЄС дійшли компромісу. Вони відхилили прохання Терези Мей про відтермінування Брекзіту до 30 червня та пропозицію президента Європейської ради Дональда Туска про відстрочку до кінця року. Натомість, вони встановили крайній термін для досягнення прогресу щодо цього питання з символічним переглядом справи у червні.

Про це йдеться в аналітичній статті The Times.

Чи це відтермінування є більш коротке за передбачене?

Так. Це компроміс між Німеччиною, яка готова була дати Великобританії час до кінця року, та Францією, яка хотіла надати країни набагато менше часу. Зрештою, вони зійшлися на чомусь середньому. Нова дата встановлена після британських партійних конференцій, проте до формування наступної Європейської комісії.

Чи кінцева дата спеціально встановлена на Хелловін?

Так, проте не лише задля потіхи карикатуристів. 1 листопада – це день формування нової Європейської комісії, тому ідея полягає у тому, щоб спробувати вирішити питання Брекзіту до того, як прийде нова команда.

Чи жовтень – остаточний місяць виходу?

Ні. Запланований на 17 жовтня саміт лідерів ЄС може ще більше відтермінувати Брекзіт. Тоді, датою виходу стане 31 березня 2020 року. На своїй прес-конференції пан Туск навмисно не виключив можливості продовження терміну виходу, навіть, якщо Франція й виступає проти цього.

Чи це хороший результат для Терези Май?

Могло бути й гірше. Макрон докладав усіх зусиль для встановлення двоетапного виходу, що змусило б пані Мей, у разі провалу погодження угоди, повернутися до лідерів ЄС у червні. Такий саміт був би приниженням для прем’єр-міністра.

Чи це хороший результат для Британії?

Спірне питання. Шість місяців – не вельми довгий час. Жовтень ще достатньо далеко для того, щоб депутати мали скасовувати свої літні канікули, проте досить близько, аби не залишилося часу для прийняття рішень, коли вони повернуться. Також, це час партійних конференції, які є не вельми сприятливим часом для компромісів.

Чи пані Мей залишатиметься на посаді доти, доки не буде прийнято угоду?

Якщо переговори завершаться нічим, важко спрогнозувати, яким може бути її наступний крок. Також важко уявити, який механізм існує у торі, щоб зняти її з посади, якщо вона не піде з власної волі.

Чи може інший премєр-міністр запустити процес виходу без угоди до жовтня?

За умовами угоди, укладеної вчора, Великобританія може вийти з ЄС раніше, лише ратифікувавши угоду про вихід. Якби прийшов інший прем’єр-міністр, він міг би погрожувати виходом без угоди 31 жовтня, проте, не раніше.

Чому між Францією та Німеччиною існували розбіжності щодо відтермінування?

Ангела Меркель вважала, що ЄС повинен надати Британії час для вирішення її проблем, шляхом виборів або другого референдуму. Вона також дотримується думки, що ЄС не повинен спонукати країну до виходу без угоди. Меркель, разом з Нідерландами та президентом Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером, вважають, що термін, наданий Великобританії у минулому місяці, аж ніяк не пришвидшив Лондон. Президент Макрон вважав, що сага про Брекзіт шкодить європейському проекту, та виступає за пришвидшення темпу виходу. Він має намір зробити усе можливе для того, щоб не допустити майбутнього лідера торі продовжити членство у блоці, або відновити переговори щодо угоди про вихід.

Підготувала Оксана Вергелес,
для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 18:28 :03