У мережі почалось голосування за ім’я для нової планети в Сонячній системі

Карликова планета, плутоїд 2007 OR10

Американські вчені-планетологи, першовідкривачі найбільшої в Сонячній системі карликової планети, плутоїда 2007 OR10, оголосили про початок інтернет-голосування за ім’я для небесного тіла.

Про це повідомляється на сайті Планетологіческого суспільства, пишуть Букви.

Примітно, що планета була відкрита ще в 2007 році і вважалася цілком звичайним явищем для пояса Койпера з діаметром приблизно в 1280 кілометрів, чому і була забута на довгі роки.

Однак три роки тому група угорських учених провела нове дослідження із застосуванням більш точних засобів і з’ясувала, що насправді діаметр планети більше приблизно на 300 кілометрів, що робить її найбільшою карликовою планетою в поясі Койпера. Пізніше був відкритий і її місяць діаметром близько 250 кілометрів.

Після цього вчені переглянули свою позицію і задумалися над ім’ям для небесного тіла, адже за правилами Міжнародного астрономічного союзу (МАС) за першовідкривачем залишається право протягом 10 років після відкриття дати йому ім’я на свій розсуд.

Серед варіантів нового імені для планети – а відповідно до вимог МАС це повинно бути ім’я божества, керуючого стихіями в легендах різних народів – Гунгун (бог води в китайській міфології), Хольда (древньогерманська богиня), а також Віллі (брат Одіна).

Ім’я-переможець визначать 10 травня.

Loading...