Новини » Світ 11 квітня, 2019, 5:44
Техаські законодавці розглядають смертну кару для жінок, які зробили аборти
Активісти проти абортів протестують за межами Верховного суду США у Вашингтоні 18 січня 2019 року.
Активісти проти абортів протестують за межами Верховного суду США у Вашингтоні 18 січня 2019 року.

Техаські законодавці розглядають законопроект, який би заборонив аборт у державі, і звинувачують жінок, які зробили аборти у вбивстві, за які можуть отримати смертну кару в державі.

Про це повідомляє nbcNews.

Республіканський представник Тоні Тіндерголт вніс «Закон про скасування аборту в Техасі», або законопроект № 896, в січні минулого року, щоб «захистити права ненародженої дитини», але перше засідання комітету по ньому відбулось цього тижня в понеділок і у вівторок, коли підтвердили свідченням майже 500 осіб.

«Жива людська дитина, з моменту злиття людського сперматозоїда з людською яйцеклітиною, має право на ті ж права, повноваження і привілеї, які забезпечені або надані законами цієї держави будь-якій іншій людській дитині, згідно тексту законопроекту

Республіканський представник Метт Краузе, який є членом комітету з питань судочинства та цивільного судочинства Техасу, який заслухав законопроект, написав у Facebook перед початком слухання, що це було «першим законодавчим слуханням з 1973 року на цю тему».

Раніше Тіндерголт представив аналогічний законопроект у 2017 році, але він не був зіатверджений комітетом.

Тіндерголт не відразу відгукнувся на запит про коментар.

Демократи в комітеті «обдерли» законопроект, назвавши ці положення лицемірними.

«Я намагаюся примирити у своїй голові аргументи, які я чула сьогодні ввечері, про те, що, по суті, це є добре – виносити жінці смертну кару... щоб зробити їй точно таку саму річ, яку вона зробила для дитини, сказала представник демократів Вікторія Нів під час слухання, згідно з The Washington Post.

«Думаю, важливо пам’ятати, що коли п’яний водій вбиває вагітну жінку, його двічі осуджують. Якщо ви вбиваєте вагітну жінку, то вас двічі осуджують. Тому я конкретно не криміналізую жінок. Що я роблю, це вирівнюю закон», – сказав Тіндерголт.

Законопроект заборонив би аборт на будь-якій стадії вагітності і міг би криміналізувати жінок, які роблять аборти, і лікарів, які їх виконують, навіть у випадках зґвалтування, торгівлі людьми або інцесту. Законопроект безпосередньо суперечить рішенням Роу проти Уейда (Roe v. Wade), яке забороняє криміналізацію абортів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 02:30 :21